Kilpailujen lähtölistat

Lähtölista harjoituskoulukilpailut 17.3.2018
11.45 maneesiin verryttelyyn 4 ekaa

Luokka 1, Helppo C, E.B. Special 2015, avoin kaikille
1. Helmi Pirttimäki - Papu Myra
2. Piia Hanhikoski - Alli Myra
3. Ella Yliluoma - Lil´Romeo Kars
4. Jenna Suokas - Suikun Orpo KuRat

Verryttely 15 min.

5. Leena Koutonen - Kosken Jekkuliina KuRat
6. Piia Hanhikoski - Amareto Myra
7. Helmi Pirttimäki - Leer Myra

Luokka 2, Tutustumisluokan kouluohjelma 2016, helppo c, avoin kaikille
1. Ira Kekarainen - Cara´s Rose Myra
2. Ella Yliluoma - Lil´Romeo Kars
3. Riikka Siikala - Alekziina Myra
4. Emma Alkio - Taktikko Myra

Luokka 3, Helppo B:0 2009, avoin kaikille
1. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
2. Emma Alkio - Taktikko Myra
3. Sofia Jokinen - Pegasus III Myra

Verryttely 15 min.

4. Katariina Kuoppala - Royal Adeline He-Ra
5. Riikka Siikala - Alekziina Myra
6. Piia Hanhikoski - Amareto Myra

Lähtölista 30.9.2017 Mäki- Pohdon Yksityisratsastajien harjoituskoulukilpailuihin

Luokka 1. Anu Rannon Helppo ö

1. Piia Hanhikoski – Kasperi Kuriton Myra

2. Sofia Koivisto – Leer Myra

3. Marika Karhu – Jäynä- Jussi Kars

4. Helmi Pirttimäki – Papu Myra


Luokka 2. EB Special 2015, Helppo C

1. Emma Kallio – Maximillian Myra

2. Miia Sara – Vekardo He-Ra

3. Matilda Rusula – Trxy Myra

4. Katariina Kuoppala – Royal Adeline He- Ra

5. Sofia Jokinen – Pegasus III Myra

6. Senja Ulvinen – Summersbe Myra

7. Tiina Kortesmäki – Musker LaRat

8. Sanna Kujala – Fantasy Figaro Myra

9. Riikka Siikala – Alekziina Myra

10. Emma Kallio – Tuhkimo Rilla Myra


Luokka 3. B- Merkin kouluohjelma 2010, Helppo B

1. Katariina Kuoppala – Royal Adeline He- Ra

2. Anna- Maria Soini – Maximillian IR

3. Riikka Siikala - Alekziina Myra

4. Terhi Winter – Inesota Epur

5. Piia Hanhikoski – Amareto Myra

6. Tiina Kortesmäki – Musker LaRat

7. Santra Salo – Tuhkimon Rilla Myra


Tervetuloa!

Lähtölistat 29.4.2017

Suoritusaika 2min/ratsukko

Luokka I 60cm
1. Jone Illi - Pocksu MyRat
2. Emma Alkio - Kasperi Kuriton Myra
3. Ada Minni - Vahinko Myra
4. Jone Illi - Nipsu MyRat
5. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra
6. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
7. Jone Illi - Scott MyRat

Luokka II 70cm
1. Mirva Oravasaari - Amelija Myra
2. Arja Suomalainen - Elopeli Myra
3. Marjo Saarikoski - Archibald Kars
4. Matilda Rusula - Trxy Myra
5. Riikka Siikala - Alekziina Myra
6. Olivia Sjöblom Munsboro Granard VH
7. Maija Rintamäki - Taktikko Myra
8. Emma Alkio - Crespo Myra

Luokka III 80cm
1. Matilda Rusula - Trxy Myra
2. Emma Alkio - Crespo Myra
3. Senja Ulvinen - Summersbe Myra
4. Marjo Saarikoski - Archibald Kars
5. Riikka Siikala - Alekziina Myra
6. Arja Suomalainen - Elopeli Myra
7. Maija Rintamäki - Taktikko Myra
8. Mirva Oravasaari - Suvi Rolls Myra

Luokka IV 90cm
1. Isabella Sjöblom - Masha VH
2. Sini Ojala - Orlando He-Ra
3. Mirva Oravasaari - Suvi Rolls Myra
4. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
5. Päivi Liimatainen - Cemekka IR
6. Senja Ulvinen - Summersbe Myra

Luokka V 100cm
1. Sini Ojala - Orlando He-Ra
2. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
3. Päivi Liimatainen - Cemekka IR

Luokka VI 120cm
1. Julia Haikonen - King van Het Kruisblok MyRat


Tervetuloa!

*******************************************************

Lähtölista harjoitusestekilpailut 18.3.2017

Ensimmäinen verryttelyryhmä maneesiin klo 10.50.

Verryttely I ryhmä 10min. Huom! Verryttelyssä mukana myös 2 luokan ratsukoita.

Luokka I 10-30cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Emma Kallio - Iivari Myra
2.Santra Salo - Tuhkimon Rilla Myra

Luokka II 40-60cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Fiina Salo - Mistaka Brooklyn Myra
2.Fiina Lahti - Justus Kars
3.Viivi Kangasmäki - Alvari Myra

Verryttely II ryhmä 10min.
4.Ida Hevonkoski - Cruella Myra
5.Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
6.Marjo Lammi - Archibald Kars
7.Fiina Salo - Preeria Myra

Verryttely III ryhmä 10min.

Luokka III 70 arv.367.2(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Piia Hanhikoski - Leer Myra
2.Minttu Nertamo - Preeria IR
3.Arja Suomalainen - Elopeli Myra
4.Joel Salo - Hopis IR
5.Ida Hevonkoski - Cruella Myra

Verryttely IV ryhmä 10min.
6.Senja Ulvinen - Amareto Myra
7.Marjo Lammi - Archibald Kars
8.Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
9.Iris Minni - Blarichta Myra
10.Anna Paavola - Sallin Sisu PePut

Verryttely V ryhmä 10min.

Luokka IV 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Senja Ulvinen - Amareto Myra
2.Emma Alkio - Kasperi Kuriton Myra
3.Riikka Siikala - Alekziina Myra
4.Arja Suomalainen - Elopeli Myra

Verryttely VI ryhmä 10min.
5.Anna Paavola - Sallin Sisu PePut
6.Pia-Marika Ojala - Cougar Carrera Lehra
7.Senja Ulvinen - Summersbe Myra
8.Emma Alkio - Crespo Myra

Verryttely VII ryhmä 15min.

Luokka V 90cm tai suurempi arv. 367.2(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Henna Mäenpää - Zidanne Myra 90cm
2.Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra 90cm
3.Senja Ulvinen - Summersbe Myra 90cm
4.Riikka Siikala - Alekziina Myra 90cm
5.Emma Alkio - Crespo Myra 90cm
6.Pia-Marika Ojala - Cougar Carrera Lehra 90cm
7.Henna Mäenpää - Zidanne Myra 100cm
8.Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra 100cm

Tervetuloa!

**********************************************************

Lähtölista harjoituskoulukilpailut 4.2.2017

10.45 maneesiin verryttelyyn 4 ekaa

Luokka1 Anu Rannon Helppo Ö, avoin kaikille
1. Iris Häkki - Halla Myra
2. Maija Pajula - Pörnä-Savu IR

Luokka 2 Helppo C:1 2000, avoin kaikille
1. Sanna Pajula - Pulleromäen Viivi IR
2. Inka Häkki - Rivendell Myra

Verryttely 15 min. 2 ryhmä

3. Riikka Siikala - Alekziina Myra
4. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
5. Emma Kallio - Pectus Kingsize Myra
6. Sanna Kujala - Fantasy Figaro Myra

Verryttely 15 min. 3 ryhmä

7. Ira Kekarainen - Cara´s Rose Myra
8. Minttu Nertamo - Preeria IR
9. Emma Alkio - Amareto Myra
10. Senja Ulvinen - Summersbe Myra
11. Fiina Salo - Mistaka Brooklyn Myra

Verryttely 15 min. 4 ryhmä

Luokka 3 Helppo B:0 2009, avoin kaikille
1. Emma Alkio - Amareto Myra
2. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
3. Minttu Nertamo - Preeria IR
4. Senja Ulvinen - Summersbe Myra

Verryttely 15 min. 5 ryhmä

5. Sanna Hartvik - Taktikko Myra
6. Ada Minni - Vahinko Myra
7. Iris Minni - Fenix XXIV Myra
8. Emma Alkio - Crespo Myra
9. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra

*********************************************************

Lähtölista harjoitusestekilpailut 7.1.2017

Luokka 1 Puomiluokka 10-30cm arv. A.0. Avoin kaikille. Avustaja sallitaan.
1. Emma Kallio - Iivari Myra
2. Viivi Kangasmäki - Archibald Myra

Luokka II 40-60 cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1. Fiina Salo - Mistaka Brooklyn Myra
2. Matilda Rusula - Trxy Myra
3. Emma Alkio - Kasperi Myra
4. Ida Hevonkoski - Cruella Myra
5. Viivi Kangasmäki - Archibald Myra

Luokka III 70cm arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille.
1. Fanni Kallio - Leer Myra
2. Matilda Rusula - Trxy Myra
3. Senja Ulvinen - Ateena Myra
4. Emma Alkio - Kasperi Myra
5. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
6. Riikka Siikala - Alekziina Myra
7. Senja Ulvinen - Amareto Myra

Luokka IV 80cm arv. 367.1. (A2/A2) avoin kaikille
1. Senja Ulvinen - Amareto Myra
2. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
3. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
4. Riikka Siikala - Alekziina Myra
5. Emma Alkio - Crespo Myra

Luokka V 90cm arv. 367.1. (A2/A2) avoin kaikille.
1. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
2. Emma Alkio - Crespo Myra
3. Mirva Oravasaari - Suvi Rolls Myra

*****************************************************

Lähtölista seuramestaruusestekilpailut 16.10.2016, kilpailut alkavat klo 12

Luokka 1 40cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
Seuranmestaruus Minijunnut (Kilpailu-uraansa aloitteleville).

1. Laura Punkari - Isaac King Myra Mestaruus
2. Viivi Kangasmäki - Alvari Myra Mestaruus
3. Fiina Salo - Tilu-Rilla Myra Mestaruus
4. Amanda Sissala - Ateena Myra Mestaruus

Luokka 2 60cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille
1. Jenna Kallioväli Kitty Love Myra
2. Laura Punkari Isaac King Myra
3. Matilda Rusula Trxy Myra

Luokka 3 70cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
Seuranmestaruus Juniorit

1. Henna Mäenpää - Pawhof’s Jonas Myra Mestaruus
2. Mirva Oravasaari - Viola Myra Mestaruus
3. Inka Häkki - Rivendell Myra Mestaruus
4. Ada Minni - Vahinko Myra Mestaruus
5. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra Mestaruus
6. Matilda Rusula - Trxy Myra Mestaruus
7. Senja Ulvinen - Amareto Myra Mestaruus
8. Santra Salo - Tilu-Rilla Myra Mestaruus
9. Riikka Siikala - Alekziina Myra Mestaruus
10. Iris Minni - Fenix XXIV Myra Mestaruus
11. Iris Häkki - Rekviem III Myra Mestaruus
12. Arja Suomalainen - Elo Myra

Luokka 4, 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
Seuranmestaruus Seniorit

1. Inka Häkki - Rivendell Myra
2. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra
3. Senja Ulvinen - Amareto Myra
4. Riikka Siikala - Alekziina Myra
5. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra Mestaruus
6. Sanna Hartvik - Taktikko Myra Mestaruus
7. Arja Suomalainen - Elo Myra Mestaruus
8. Maija Rintamäki - Cast- iron Myra Mestaruus

Luokka 5 90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
1. Mirva Oravasaari - Viola Myra
2. Iris Häkki - Rekviem III Myra
3. Henna Mäenpää - Zidanne Myra

Luokka 6 100cm arv.367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
1. Maija Rintamäki - Cast- iron Myra
2. Henna Mäenpää - Zidanne Myra

Tervetuloa!

*********************************************************
Lähtölista seuranmestaruuskoulukilpailut 15.10.2016

Luokka 2 C-Merkin kouluohjelma 1997
1. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra
2. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
3. Ada Minni - Vahinko Myra Mestaruus
4. Riikka Siikala - Alekziina Myra Mestaruus
5. Matilda Rusula - Trxy Myra Mestaruus
6. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra Mestaruus
7. Piia Hanhikoski - Preeria Myra Mestaruus
8. Iris Häkki - Rivendell Myra Mestaruus
9. Santra Salo - Tilu- Rilla Myra Mestaruus
10. Iris Minni - Fenix XXIV Myra Mestaruus
11. Senja Ulvinen - Amareto Myra Mestaruus
12. Henna Mäenpää - Pauwhof’s Jonas Myra Mestaruus
13. Mirva Oravasaari - Viola Myra Mestaruus

Luokka 3 B- Merkin Kouluohjelma
1. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra Mestaruus
2. Sanna Hartvik - Taktikko Myra Mestaruus
3. Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra Mestaruus
*************************************************************
Lähtölista 17.9.2016 1-tason estekilpailut

HUOM! Kilpailut alkavat klo 10.00!

Luokka 1 puomiluokka 10cm arv. A.0. Avoin kaikille. Avustaja sallitaan.
1.Martta Oja-Nisula - Crofters Tick Tock KuRat
2.Viivi Kangasmäki - Alvari Myra
3.Amanda Sissala - Leer Myra
4.Ella YliLuoma - Mortymer Kars
5.Sanna Kujala - Kasperi Kuriton Myra
6.Riikka Tantarimäki - Tutun Jussi KuRat
7.Fiina Salo - Tilu-Rilla Myra
8.Iida Yli-Nisula - Polanka KuRat


Luokka 2 40cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Senja Ulvinen - Pectus Kingsice Myra
2.Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra
3.Fanni Lahti - Justus Kars
4.Laura Punkari - Isaac King Myra
5.Nea-Lotta Mäkirinta - Iines LpR
6.Viivi Kangasmäki - Alvari Myra
7.Piia Hanhikoski - Preeria Myra
8.Laura Oikari - Ariadne SeRa
9.Matilda Rusula - Trxy Myra
10.Laura Lampi - Ilo-Vokkeri LaRat
11.Ella Yliluoma - Mortymer Kars
12.Iiris Kettula - Santteri Kars
13.Iris Minni - Fenix XXIV Myra
14.Emma Kallio - Ateena III Myra
15.Veera Heikkinen - Roosa Kars
16.Martta Oja-Nisula - Crofters Tick Tock KuRat
17.Riikka Tantarimäki - Tutun Jussi KuRat

Luokka 3 60cm arv. 367.1. Avoin kaikille.
1.Aino Järvinen - Amedijk's Ida IR
2.Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra
3.Nea-Lotta Mäkirinta - Iines LpR
4.Katariina Ala-Äijälä - Viiser LaRat
5.Laura Punkari - Isaac King Myra
6.Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra
7.Minttu Nertamo - Preeria IR
8.Fanni Kallio - Leer Myra
9.Rinja Pitkämäki - Bella LaRat
10.Iris Minni - Vahinko Myra
11.Sanna Hartvik - Kasperi Kuriton Myra
12.Laura Lampi - Ilo-Vokkeri LaRat
13.Matilda Rusula - Trxy Myra
14.Riikka Siikala - Alekziina Myra
15.Ida Hevonkoski - Cruella Myra
16.Mirella Vuolle - Mandatas SeRa
17.Heidi Teivaanmäki - Rio Fantastic Epur
18.Marjo Saarikoski - Archibald Kars
19.Arja Suomalainen - Elopeli Myra
20.Santra Salo - Tilu-Rilla Myra
21.Fiina Salo - Ateena III Myra
22.Julia Linnanmäki - Fest LaRat
23.Anna Paavola - Sallin Sisu PePut
24.Laura Oikari - Ariadne SeRa
25.Iris Minni - Fenix XXIV Myra
26.Sanna Hartvik - Taktikko Myra

Luokka 4 70-80cm arv.367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Rinja Pitkämäki - Bella LaRat
2.Selina Seppälä - Marjanneke LehRa
3.Katariina Ala-Äijälä - Viiser LaRat
4.Inka Häkki - Rivendell Myra
5.Aino Järvinen - Amedijk's Ida IR
6.Anna Lähdesmäki - Rotalli LaRat
7.Merina Leikkari - Rooke Rohkea
8.Julia Linnanmäki - Fest LaRat
9.Arja Suomalainen - Elopeli Myra
10.Heidi Teivaanmäki - Rio Fantastic Epur
11.Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat
12.Marjo Saarikoski - Archibald Kars
13.Annika Muurinaho - Huulipuna Myra
14.Tytti Jokela - Unique
15.Saija Rantala - Kampari KSR
16.Mirella Vuolle - Mandatas SeRa
17.Sanni Savela - Vandersell LaRat
18.Sanna Hatrvik - Taktikko Myra
19.Sari Komsi - Kas Kas LaRat
20.Riikka Siikala - Alekziina Myra
21.Anna Paavola - Sallin Sisu PePut
22.Nicole Malmsten - Hagaby Edwy PeR (80cm)

Luokka 5 80cm arv.367.1 (A2/A2) Avoin kaikille.
1.Kira Pellinen - Temptation LaRat
2.Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur
3.Nicole Malmsten - Hagaby Edwy PeR
4.Inka Häkki - Rivendell Myra
5.Anna Lähdesmäki - Rotalli LaRat
6.Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra
7.Henna Mäenpää - Zidanne Myra
8.Petra Isotalo - Kirschelane LaRat
9.Merina Leikkari - Rooke Rohkea
10.Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat
11.Sanni Savela - Vandersell LaRat
12.Anni Komsi - Dalton vd Stuyver MyRat
13.Essi Lauronen - Charly Brown Tyynelän ratsastajat
14.Senja Ulvinen - Amareto Myra
15.Saija Rantala - Kampari KSR
16.Emma Järvinen - Eve's Lazylove IR
17.Ellinor Rosendahl - Coco Chanel Korsholms
18.Pinja Huhtamäki - Welodie MyRat
19.Sanna Ahtola - Fix LaRat
20.Jenni Peltola - Lex VD Windelsteen Z MyRat
21.Tytti Jokela - Unique
22.Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra
23.Merina Leikkari - Rooke Rohkea
24.Tiia Mannila - Ritsikas JaRa

Luokka 6 90cm arv.367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur
2.Selina Seppälä - Marjanneke LehRa
3.Kira Pellinen - Temptation LaRat
4.Mirva Oravasaari - Viola Myra
5.Natalia Peltokangas - Gin Tonic PeRa
6.Anni Komsi - Dalton vd Stuyver MyRat
7.Emma Järvinen - Eve's Lazylove IR
8.Jenni Peltola - Lex VD Windelsteen Z MyRat
9.Henna Mäenpää - Zidanne Myra
10.Sanna Ahtola - Fix LaRat
11.Ellinor Rosendahl - Coco Chanel Korsholms
12.Tarja Huhtala - Casparant Mood He-Ra
13.Essi Lauronen - Still-Hof Mocca Tyynelän ratsastajat
14.Eveliina Ranto - Eve's Lazylast IR
15.Sanni Savela - Silvassin LaRat
16.Pinja Huhtamäki - Welodie MyRat
17.Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat
18.Tiia Mannila - Ritsikas JaRa
19.Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra
20.Tiia Latvala - Potter Epur
21.Petra Isotalo - Kirschelane LaRat

Luokka 7 100cm arv.367.1 (A2/A2) Avoin kaikille.
1.Isabella Sjöblom - Masha VH
2.Natalia Peltokangas - Gin Tonic PeRa
3.Tiia Latvala - Potter Epur
4.Tapani Hölsömäki - Donna-Lena Kars
5.Tarja Huhtala - Casparant Mood He-Ra
6.Sini Ojala - Orlando He-Ra
7.Ilona Mäki - Dreendiela YH LaRat
8.Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat
9.Minttu Nertamo - Calabria KS IR
10.Sanni Savela - Silvassin LaRat
11.Isabella Sjöblom - Hazelberg´s Morning Break VH
12.Natalia Peltokangas - Candy Girl PeRa

Luokka 8 110cm arv.367.1(a2/a2) Avoin kaikille.
1.Isabella Sjöblom - Masha VH
2.Natalia Peltokangas - Candy Girl PeRa
3.Tapani Hölsömäki - Donna-Lena Kars
4.Ilona Mäki - Dreendiela YH LaRat
5.Sini Ojala - Orlando He-Ra
6.Minttu Nertamo - Calabria KS IR
7.Isabella Sjöblom - Hazelberg´s Morning Break VH


Lähtölistat 6.5.2016

Luokka I ristikko-30cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Fiina Salo-Papu Myra
2.Jenna Kallioväli-Kitty Love Myra
3.Emma Kallio-Leer Myra
4.Anniina Sjöblom-Jokimäen Julius LaRat
5.Sanna Hartvik-Taktikko Myra
6.Santra Salo-Tilu-Rilla Myra

Luokka II 55cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Jenna Kallioväli-Kitty Love Myra
2.Minttu Nertamo-Preeria IR
3.Ada Minni-Vahinko Myra
4.Heidi Sjöblom-Soolo II LaRat
5.Sanna Hartvik-Taktikko Myra
6.Maija-Riikka Pellikka-Tintin Muskotti Epur
7.Pia-Marika Ojala-Cougar Carrera LehRa

Luokka III 65cm arv.A.0. Avoin kaikille.
1.Olivia Sjöblom-Munsboro Granard VH
2.Minttu Nertamo-Preeria IR
3.Ada Minni-Vahinko Myra
4.Pia-Marika Ojala-Cougar Carrera LehRa
5.Heidi Sjöblom-Soolo II LaRat
6.Maija-Riikka Pellikka-Tintin Muskotti Epur

Luokka IV 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Mirva Oravasaari-Viola Myra
2.Olivia Sjöblom-Munsboro Granard VH
3.Emilia Pasanen-Marchwood Hardy Epur
4.Iris Häkki-Rivendell Myra
5.Tiia Latvala-Potter Epur
6.Henna Mäenpää-Zidanne Myra
7.Mirva Oravasaari-Suvi Rols Myra

Luokka V 90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Emilia Pasanen-Marchwood Hardy Epur
2.Mirva Oravasaari-Viola Myra
3.Iris Häkki-Rivendell Myra
4.Iris Minni-Blarichta Myra
5.Sini Ojala-Orlando He-Ra
6.Henna Mäenpää-Zidanne Myra
7.Tiia Latvala-Potter Epur

Luokka VI 100/110/120/130cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
100cm
1.Nenna Mattsson-Cheyenne Prince Myrat
2.Veera Valli-Parkroe Henry IR
3.Iris Minni-Blarichta Myra
4.Sini Ojala-Orlando He-Ra

110cm
5.Nenna Mattsson-Cheyenne Prince Myrat
6.Laura Norja-Continjo K.H. LaRat

120cm
7.Inka Hjelt-Cerly LaRat
8.Laura Norja-Continjo K.H. LaRat

130cm
9.Inka Hjelt-Cerly LaRat

**********************************************************

Lähtölista 23.1.2016 koulukilpailuihin
Luokka 1, Aikuisohjelma 2002, avoin kaikille.
Luokassa ratsastetaan Mäki-Pohdon yksityisratsastajien mini-junnujen seuranmestaruus 2015.
9.45 ensimmäinen verryttely maneesissa, 15min. Kilpailut alkavat klo 10
1. Sanna Hartvik Taktikko Myra
2. Iris Minni Fenix XXIV Myra
3. Fiina Salo PaPu Myra
Palkintojenjako  10.25
Luokka 2,  K.N.Special 2009, avoin kaikille.
Luokassa ratsastetaan Mäki- Pohdon Yksityisratsastajien junnujen ja sennujen mestaruus 2015.
n. 10.30 verryttely 15 min
1. Iris Minni Fenix XXIV Myra
2. Pirjo Esala  Rhubin Myra
3. Iris Häkki Rivendell Myra
4. Emma Alkio Amareto Myra
VERRYTTELY  15 MIN
5. Sanna Kujala Fantasy Figaro Myra
6. Margareta Tauriainen Leer Myra
7. Senja Ulvinen Ateena III Myra
8. Ada Minni Vahinko Myra
9. Sanna Hartvik Alekziina Myra
VERRYTTELY 15 MIN
10. Santra Salo Fantasy Figaro Myra
11. Piia Hanhikoski  Leer Myra
12. Emma Alkio  Crespo Myra
13. Inka Häkki Rivendell Myra
Palkintojen jako
Tervetuloa!

***********************************



Estekilpailut 24.1.2016 lähtölista:

Kilpailut alkavat klo 11. Rataan tutustuminen 10.30-10.45

Arvostelu 367.1 : Kilpailu suoritetaan kahdessa vaiheessa ilman taukoa. Ensimmäisen vaiheen maalilinja on samalla toisen vaiheen lähtölinja. Ratsukko, joka on saanut virhepisteitä ensimmäisessä vaiheessa, pysäytetään ääni-merkillä, kun se on hypännyt ensimmäisen vaiheen viimeisen esteen. Ratsukon on keskeytettävä suoritus ensimmäisen vaiheen maali-linjan jälkeen. Ratsukon tulos on saadut virhe-pisteet ja aika.  Ratsukko, joka ei ole saanut virhepisteitä ensimmäisessä vaiheessa, jatkaa toiseen vaiheeseen, joka päättyy toisen vaiheen maaliin.

 

Luokka 1, 40-50cm, 367.1(A2/A2) avoin kaikille.
Luokassa ratsastetaan Mäki-Pohdon yksityisratsastajien mini-junnujen seuranmestaruus 2015.

Ensimmäinen verryttely alkaa 10.45. Kilpailut alkavat klo 11

1.      

1.      1.  Ada Minni                     Vahinko                                         Myra

2.      2.  FiinaqfFilhkhljFiina Salo                       Papu                                                Myra

 

Luokka 2, 60cm ,367.1(A2/A2)  avoin kaikille.

1.      1. Santra Salo             Trxy                                    Myra

2.     2.  Piia Hanhikoski      Leer                                    Myra

Verryttely 15min

3.      3. Sanna Kujala          Fantasy Figaro                    Myra

4.      4. Mirva Oravasaari    Suvi Rols                            Myra

5.      5. Emma Alkio           Crespo                                Myra

6.      6. Ada Minni              Vahinko                              Myra

7.      7. Fiina Salo                Leer                                    Myra

 

Luokka 3, 70-80cm, 367.1(A2/A2), avoin kaikille. Luokassa ratsastetaan Mäki-Pohdon yksityisratsastajien junnujen ja sennujen seuranmestaruus 2015.

Verryttely 15min

1.      1. Iris Häkki                Rivendell                            Myra

2.      2. Senja Ulvinen         Amareto                              Myra

3.      3. Emma Alkio           Crespo                                Myra

4.      4. Sanna Hartvik         Alekziina                            Myra

5.      5. Santra Salo             Fantasy Figaro                    Myra

verryttely 15min

6.      6. Iris Minni                Blarichta                             Myra

7.      7. Mirva Oravasaari    Viola                                   Myra

8.      8. Inka Häkki              Rivendell                            Myra

9.      9. Emma Alkio           Amareto                              Myra


Luokka 4, 90cm, 367.1(A2/A2), avoin kaikille.

1.      1. Mirva Oravasaari    Viola                                   Myra

2.     2.  Iris Minni                Blarichta                             Myra

 ****************************************************

 

Tervetuloa!

Lähtölista 12.9.2015 1-tason estekilpailut
Luokka 1 puomi-ristikko arv. A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Piia Hanhikoski - Huulipuna Myra
b) Avoin kaikille
1. Neea Korkonen - Stuifduins Julian LaRat
2. Laura Punkari - Isaac King Myra
3. Maija-Riikka Pellikka - Viiking Epur
4. Tapani Hölsömäki - Käpyharjun-Tuuli Kars
Luokka 2 40cm arv. A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Fiina Salo - Papu Myra
2. Fanni Kallio - Lear Myra
b) Avoin kaikille
1. Riikka Siikala - Pauwhof´s Jonas Myra
2. Laura Punkari - Isaac King Myra
3. Neea Korkonen - Stuifduins Julian LaRat
4. Maija-Riikka Pellikka - Viiking Epur
5. Heta Korkonen - Värkin Tähti LaRat
6. Nicole Malmsten - Hagaby Edwyn PeR
7. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra
8. Julia Linnanmäki - Kampraatti LaRat
9. Tapani Hölsömäki - Käpyharjun-Tuuli Kars
Luokka 3 60cm arv. A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Santra Salo - Fantasy Figaro Myra
2. Senja Ulvinen - Huulipuna Myra
3. Ada Minni - Lear Myra
4. Sanna Kujala - Fantasy Figaro
b) Avoin kaikille
1. Matleena Mikkilä - Nordas
2. Suvi Paavola - Klockas Emir IR
3. Katariina Ala-Äijälä - Pokemon LaRat
4. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra
5. Minttu Nertamo - Preeria Myra
6. Maiju Pasto - Nemunas LaRat
7. Mirva Orsavasaari - Viola Myra
8. Sofia Jokinen - Android GB Myra
9. Rinja Pitkämäki - Vaya LaRat
10. Salla Kallionalusta - Nordas LaRat
11. Veera Valli - Cinnamon's Zumba IR
12. Heta Korkonen - Värkin Tähti LaRat
13. Nicole Malmsten - Hagaby Edwyn PeR
14. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat
15. Jenni Olli - Ciri O´Grove IR
16. Matleena Mikkilä - Thule
17. Miia Kultti - Viki-Välk Sera
18. Julia Linnanmäki - Kampraatti LaRat
19. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat
20. Ida Hevonkoski - Cruella Myra
21. Petra Isotalo - Kirschelane LaRat
22. Anna Lähdesmäki - Cuantigos LaRat
23. Salla Kallionalusta - Gupito LaRat
24. Katariina Ala-Äijälä - Fest LaRat
Luokka 4 80cm arv.A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Riikka Siikala - Crespo Myra
b) Avoin kaikille
1. Suvi Paavola - Klockas Emir IR
2. Mirva Oravasaari - Viola Myra
3. Anna Lähdesmäki - Pokemon LaRat
4. Sofia Jokinen - Android GB Myra
5. Inka Häkki - Rivendell Myra
6. Rinja Pitkämäki - Vaya LaRat
7. Veera Valli - Cinnamon's Zumba IR
8. Sanni Savela - Fest LaRat
9. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur
10. Matleena Mikkilä - Thule LaRat
11. Sandra Niemi - Biafur Sera
12. Maiju Pasto - Gupito LaRat
13. Ida Hevonkoski - Cruella Myra
14. Sonja Holm - Cast-Iron Myra
15. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat
16. Petra Isotalo - Kirschelane LaRat
17. Amanda Nygård - De Almendra VH
18. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat
19. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
20. Miia Kultti - Viki-Välk Sera
21. Sanni Savela - Cuantigos LaRat
Luokka 5 90cm arv.367.2 (A2/A2) Avoin kaikille
1. Emilia Pasanen Marchwood Hardy Epur
2. Sandra Niemi - Biafur Sera
3. Iris Häkki - Rivendell Myra
4. Nita Pellinen - Well Done Candy LaRat
5. Amanda Nygård - De Almendra VH
6. Camilla Koivula - La Sierra Myra
7. Henna Mäenpää - Zidanne Myra
8. Jennika Raja-aho - Shakiira AR
9. Sini Ojala - Orlando Kars
10. Hanna-Kaisa Lukkarinen - Konforte KaRs
11. Sonja Holm - Cast-Iron Myra
12. Iris Minni - Blarichta Myra
Luokka 6 100cm arv.367.2 (A2/A2) Avoin kaikille
1. Ilona Mäki - Dreendiela YH LaRat
2. Hanna-Kaisa Lukkarinen - Konforte KaRs
3. Sini Ojala - Orlando Kars
4. Nita Pellinen - Well Done Candy LaRat
5. Camilla Koivula - La Sierra Myra
6. Minttu Nertamo - Calabria KS Myra
7. Karoliina Seppelvirta - Flandrija Epur
8. Jennika Raja-aho - Shakiira AR
Luokka 7 110cm arv.367.2 (A2/A2) Avoin kaikille
1. Ilona Mäki - Dreendiela YH LaRat

Tervetuloa!