Tulokset kouluharjoituskilpailut 30.9.2017

Luokka 1 Anu Rannon helppo Ö
1. Helmi Pirttimäki - Papu Myra 80,5 pist. 61,92 %
2. Marika Karhu - Jäynä-Jussi Kars 77,5 pist. 59,62 %
3. Sofia Koivisto - Leer Myra 76 pist. 58,46 %
4. Piia Hanhikoski - Kasperi Kuriton Myra 71,5 pist. 55 %

Luokka 2 EB Special 2015, Helppo C
1. Sofia Jokinen - Pegasus III Myra 138,5 pist. 65,95 %
2. Katariina Kuoppala - Royal Adeline He-Ra 133,5 pist. 63,57 %
3. Riikka Siikala - Alekziina Myra 132,5 pist. 63,10 %
4. Senja Ulvinen - Summersbe Myra 131 pist. 62,38 %
5. Tiina Kortesmäki - Musker LaRat 130 pist. 61,90 %
6. Sanna Kujala - Fantasy Figaro Myra 125,5 pist. 59,76 %
7. Emma Kallio - Maximillian Myra 118 pist. 56,18 %
8. Emma Kallio - Tuhkimon Rilla Myra 117,5 pist. 55,95 %
9. Santra Salo - Rambo Myra 112 pist. 53,33 %
10. Miia Sara - Vekardo He-Ra Kesk.

Luokka 3 B-merkin kouluohjelma 2015, Helppo B
1. Terhi Winter - Inesota Epur 147,5 pist. 64,13 %
2. Katariina Kuoppala - Royal Adeline He-Ra 142,5 pist. 61,96 %
3. Piia Hanhikoski - Amareto Myra 140,5 pist. 61,09 %
4. Riikka Siikala - Alekziina Myra 140 pist. 60,87 %
5. Tiina Kortesmäki - Musker LaRat 139,5 pist. 60,65 %
6. Anna-Maria Soini - Maximillian IR 119 pist. 51,74 %
7. Santra Salo - Tuhkimon Rilla Myra 113,5 pist. 49,38 %

*********************************************************************

Tulokset 23.7.2017 Esteharjoituskilpailut

Luokka 1 Puomi - 10cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1. Veera Kallio - Jäynä-Jussi HeRa Hyl.

Luokka 2 40cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1. Sofia Koivisto - Leer Myra 0
1. Martta Oja-Nisula - Tequila Kurat 0
1. Helmi Pirttimäki - Leer Myra 0
4. Veera Kallio - Jäynä-Jussi HeRa 8
Tuula Lemponen - Klockas Granit HeRa Hyl.

Luokan ulkopuolella Martta Oja-Nisula - Tequila Kurat 0

Luokka 3 50-60cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1. Noora Ojanen - Rio Fantastik E-Pur 0
1. Henna Mäenpää - Pauwhof's Jonas Myra 0
1. Iida Toivonen - Ruttar II LaRat 0
1. Fanni Lahti - Justus Kars 0
1. Ada Minni - Vahinko Myra 0
1. Maija Nisula Fest LaRat 0
1. Ida Hevonkoski - Cruella Myra 0
1. Anna Oja-Nisula - Elotaro KuRat 0
1. Sirpa Iso-Tuisku - Kampraatti LaRat 0
1. Noora Ojanen - Kampari E-Pur 0
11. Piia Hanhikoski - Kasperi Kuriton Myra 4
Meeri Sipiläinen - Zarazo LehRa Hyl.

Luokka 4 70cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1. Sirpa Iso-Tuisku - Kampraatti LaRat 0
1. Rinja Pitkämäki - Alpha LaRat 0
1. Fiina Salo - Kitty Love Myra 0
1. Milla Hiltunen - Samantra E-Pur 0
1. Iida Toivonen - Ruttar II LaRat 0
1. Ida Hevonkoski - Cruella Myra 0
1. Tytti Jokela - Portas LaRat 0
1. Jenni Olli - Vega IR 0
1. Julia Linnanmäki - Brink LaRat 0
1. Maija Nisula Fest LaRat 0
1. Iris Minni - Amareto Myra 0
1. Sirpa Iso-Tuisku - Rio Fantastik LaRat 0
13. Ada Minni - Vahinko Myra 4
13. Henna Mäenpää - Pauwhof's Jonas Myra 4
13. Fanni Lahti - Justus Kars 4
16. Piia Hanhikoski - Kasperi Kuriton Myra 8
Sanna Pajula - Pulleromäen Viivi IR Hyl.

Luokan ulkopuolella Sanna Pajula - Pulleromäen Viivi IR 0

Luokka 5 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Katariina Ala-Äijälä - Cum Laude LaRat 0 60,69 0 40,6
2. Rita Vaarala - Vandersell LaRat 0 57,13 0 44,91
3. Katariina Ala-Äijälä - Viiser LaRat 0 56,28 0 45,93
4. Julia Linnanmäki - Brink LaRat 0 60,84 0 48,22
5. Sanni Savela - Karlito LaRat 0 66,03 0 53,59
6. Iris Minni - Amareto Myra 0 63 4 54,69
7. Riikka Siikala - Alekziina Myra 0 68,97 4 56,47
8. Rinja Pitkämäki - Alpha LaRat 0 61,31 6 65,57
9. Tytti Jokela - Portas LaRat 0 68,44 Hyl.
10. Essi Eronen - Kampari LaRat 4 66,25
11. Julia Linnanmäki Dina LaRat 4 79,28
Essi Eronen - Cum Laude LaRat Hyl.
Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra Hyl.
Catharina Forsman - Tequila du Roty Z EssRy Hyl.

Luokka 6 90cm 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 0 59,41 0 42,72
2. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra 0 49,71 0 48,59
3. Sini Ojala - Orlando HeRa 0 61 0 51,72
4. Riikka Siikala - Alekziina Myra 0 66,41 0 51,73
5. Sanni Savela - Full Option Z LaRat 0 63,94 0 53,28
6. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat 0 63,22 4 51,56
7. Katariina Ala-Äijälä - Viiser LaRat 0 57 8 73,37
8. Julia Linnanmäki - Dina LaRat 0 57,72 Kesk.
9. Rita Vaarala - Vandersell LaRat 0 59,69 Hyl.
10. Tiia Latvala - Potter E-Pur 0 55 Hyl.
11. Sanni Savela - Karlito LaRat 4 62,13
12. Ellen Forsman - Dejavu Gandarinha EssRy 4 64
Catharina Forsman - Tequila du Roty Z EssRy Hyl.

Luokka 7 100cm 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Tiia Latvala - Potter E-Pur 0 52,81 0 42,03
2. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 0 54,88 0 43,68
3. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat 0 59,34 0 46,57
4. Sini Ojala - Orlando HeRa 0 60,13 0 50,59
5. Mirva Oravasaari - Suvi Rolls Myra 0 51,56 4 48,06
6. Ellen Forsman - Dejavu Gandarinha EssRy 4 62,22
7. Sanni Savela - Full Option Z LaRat 4 65,19


***************************************************************

Tulokset estekilpailuharjoituksista 18.3.2017


Luokka 10-30cm arv. A.0

1. Emma Kallio- Iivari Myra 0

1. Santra Salo- Tuhkimon Rilla Myra 0


Luokka 2 40-60cm arv. A.0

1. Fiina Salo - Mistaka Brooklyn Myra 0

1. Fanni Lahti - Justus Kars 0

1. Ida Hevonkoski - Cruella Myra 0

1. Annika Muurinaho – Huulipuna Myra 0

1. Marjo Saarikoski – Archibald Kars 0

1.Fiina Salo – Preeria Myra 0

7. Viivi Kangasmäki – Alvari Myra 4


Luokka 3 70cm arv. 367.1(A2/A2)

1. Arja Suomalainen – Elopeli Myra 0 46,34 0 30,03

2. Annika Muurinaho – Huulipuna Myra 0 42,25 0 31,44

3. Anna Paavola – Sallin Sisu PePut 0 45,22 0 34,38

4. Piia Hanhikoski – Leer Myra 0 48,81 4 32,94

5. Senja Ulvinen – Amareto Myra 0 43,69 8 32,88

6. Marjo Saarikoski – Archibald Kars 0 47,38 8 55,90

7. Ida Hevonkoski – Cruella Myra 0 46,50 12 60,61

8. Minttu Nertamo – Preeria IR 4 39,78

9. Iris Minni – Blarichta Myra 4 61,63

10. Joel Salo – Hopis IR Hyl.



Luokka 4 80cm arv. 367.1(A2/A2)

1. Riikka Siikala – Alekziina Myra 0 44,78 0 30,00

2. Senja Ulvinen – Amareto Myra 0 38,91 4 25,79

3. Anna Paavola – Sallin Sisu PePut 0 44,22 4 33,88

4. Arja Suomalainen – Elopeli Myra 0 42,50 4 41,19

5. Pia- Marika Ojala – Cougar Carrera Lehra 4 70,00

Emma Alkio - Kasperi Kuriton Myra Hyl.

Senja Ulvinen – Summersbe Myra Hyl.

Emma Alkio – Crespo Myra Hyl.

Luokan ulkopuolella:

Pia- Marika Ojala – Cougar Carrera Lehra 0-0


Luokka 5 90cm -> arv. 367.1(A2/A2)

1. Henna Mäenpää – Zidanne Myra 0 42,00 4 37,09 (90cm)

2. Henna Mäenpää – Zidanne Myra 4 51,12 (100cm)

3. Senja Ulvinen – Summersbe Myra 4 55,18 (90cm)

4. Riikka Siikala – Alekziina Myra 8 69,66 (90cm)

5. Maija Rintamäki – Cast- Iron Myra Hyl.

Luokan ulkopuolella:

Maija Rintamäki – Cast- Iron 0-0

Kiitos kökkäväelle ja kilpailijoille, Huhtikuussa jatketaan ulkokisojen merkeissä.

*************************************************

Tulokset harjoituskoulukilpailut 4.2.2017

Luokka1 Anu Rannon Helppo Ö, avoin kaikille
1. Maija Pajula - Pörnä-Savu IR 60 %
Iris Häkki - Halla Myra

Luokka 2 Helppo C:1 2000, avoin kaikille
1. Sanna Pajula - Pulleromäen Viivi IR 65 %
2. Riikka Siikala - Alekziina Myra 64 %
3. Minttu Nertamo - Preeria IR 61,50 %
4. Emma Alkio - Amareto Myra 59,25 %
5. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra 58,25 %
5. Ira Kekarainen - Cara´s Rose Myra 58,25 %
7. Sanna Kujala - Fantasy Figaro Myra 55,75 %
7. Inka Häkki - Rivendell Myra 55,75 %
9. Emma Kallio - Pectus Kingsize Myra 54,50 %
10. Senja Ulvinen - Summersbe Myra 54 %
11. Fiina Salo - Mistaka Brooklyn Myra 52,75 %

Luokka 3 Helppo B:0 2009, avoin kaikille
1. Emma Alkio - Amareto Myra 59,20 %
2. Minttu Nertamo - Preeria IR 58,40 %
3. Iris Minni - Fenix XXIV Myra 58,20 %
4. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 58 %
5. Sanna Hartvik - Taktikko Myra 57 %
6. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra 56,60 %
7. Ada Minni - Vahinko Myra 56,40 %
8. Emma Alkio - Crespo Myra 56 %
9. Senja Ulvinen - Summersbe Myra 55,80 %

***********************************************************

Tulokset harjoitusestekilpailut 7.1.2017

Luokka 1 Puomiluokka 10-30cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Viivi Kangasmäki - Archibald Myra 0
2.Emma Kallio - Iivari Myra 8

Luokka II 40-60 cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1.Matilda Rusula - Trxy Myra 0
1.Ida Hevonkoski - Cruella Myra 0
1.Viivi Kangasmäki - Archibald Myra 0
1.Ada Minni - Vahinko Myra 0
5.Emma Alkio - Kasperi Myra 4
Fiina Salo - Mistaka Brooklyn Myra Hyl.

Luokka III 70cm arv. 367.1 (A2/A2) avoin kaikille.
1.Senja Ulvinen - Amareto Myra 0 35.50 0 23.56
2.Annika Muurinaho - Huulipuna Myra 0 35.91 0 26.28
3.Senja Ulvinen - Ateena Myra 0 37.00 0 26.94
4.Riikka Siikala - Alekziina Myra 0 42.69 0 33.84
5.Fanni Kallio - Leer Myra 0 40.81 0 34.44
6.Emma Alkio - Kasperi Myra 4 38.15
7.Matilda Rusula - Trxy Myra 4 54.62

Luokka IV 80cm arv. 367.1. (A2/A2) avoin kaikille
1.Senja Ulvinen - Amareto Myra 0 34.69 0 23.18
2.Henna Mäenpää - Zidanne Myra 0 38.75 0 29.56
3.Riikka Siikala - Alekziina Myra 0 41.56 0 36.41
4.Emma Alkio - Crespo Myra 0 40.00 4 33.35
5.Annika Muurinaho - Huulipuna Myra 0 37.06 8 41.75

Luokka V 90cm arv. 367.1. (A2/A2) avoin kaikille.
1.Mirva Oravasaari - Suvi Rolls Myra 0 35.41 8 29.68
2.Henna Mäenpää - Zidanne Myra 4 54.22
3.Emma Alkio - Crespo Myra 8 63.85
****************************************************************

Tulokset koulukilpailuista 15.10.2016 ja Myran koulumestarit 2016

Juniorit
1. Mirva Oravasaari - Viola
2. Iris Minni - Fenix XXIV
3. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas

Seniorit
1. Sanna Hartvik - Taktikko
2. Maija Rintamäki - Cast-Iron
3. Annika Muurinaho - Huulipuna


Luokka 2 C-merkin
kouluohjelma 1997

1. Mirva Oravasaari - Viola Mest. 62,500 %
2. Iris Minni - Fenis XXIV Mest. 62,500 %
3. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Mest. 61,944 %
4. Riikka Siikala - Alekziina Mest. 61,388 %
5. Henna Mäenpää - Zidanne 60,000 %
6. Senja Ulvinen - Amareto Mest. 59,444 %
7. Iris Häkki - Rivendell Mest. 59,166 %
8. Mirva Oravasaari - Suvi Rols 58,055 %
9. Piia Hanhikoski - Preeria Mest. 58,055 %
10. Ada Minni - Vahinko Mest. 56,388 %
11. Matilda Rusula - Trxy Mest. 54,722 %
12. Santra Salo - Tilu-Rilla Mest. 50,000 %
Jenna Kallioväli - Kitty Love Mest. Hyl.

Luokka 3 B-merkin kouluohjelma
1. Sanna Hartvik - Taktikko Mest. 63,478 %
2. Maija Rintamäki - Cast-Iron Mest. 61,739 %
3. Annika Muurinaho - Huulipuna Mest. 57,608 %


****************************************************************

Tulokset Estekilpailuista16.10.2016 ja Myran estemestarit 2016


Minijunnut
1. Viivi Kangasmäki - Alvari
2. Laura Punkari - Isaac King
3. Amanda Sissala - Ateena

Juniorit
1. Senja Ulvinen - Amareto
2. Mirva Oravasaari - Viola
3. Inka Häkki - Rivendell

Seniorit
1. Maija Rintamäki - Cast-Iron
2. Annika Muurinaho - Huulipuna
3. Sanna Hartvik - Taktikko


Luokka 1 40cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
Seuranmestaruus Minijunnut (Kilpailu-uraansa
aloitteleville).
1. Viivi Kangasmäki - Alvari 0 66,24 0 39,03
2. Laura Punkari - Isaac King 0 67,13 0 45,03
3. Amanda Sissala - Ateena 0 65,68 4 39,66
4. Fiina Salo - Tilu-Rilla 4 77,03


Luokka 2 60cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille
1. Jenna Kallioväli - Kitty Love 0 56,85 0 29,69
2. Laura Punkari - Isaac King 0 66,75 0 46,93
3. Matilda Rusula - Trxy 4 70,94


Luokka 3 70cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
Seuranmestaruus Juniorit

1. Senja Ulvinen - Amareto Mest. 0 59,75 0 28,56
2. Mirva Oravasaari - Viola Mest. 0 53,70 0 28,72
3. Inka Häkki - Rivendell Mest. 0 57,31 0 29,87
4. Ada Minni - Vahinko Mest. 0 57,56 0 33,38
5. Riikka Siikala - Alekziina Mest. 0 64,28 0 33,56
6. Jenna Kallioväli - Kitty Love Mest. 0 54,53 0 35,56
7. Santra Salo - Tilu-Rilla Mest. 0 61,62 0 41,00
8. Arja Suomalainen - Elopeli 4 61,90
9. Iris Häkki - Rekviem III Mest. 8 43,93
10. Matilda Rusula - Trxy Mest. 8 74,32
Henna Mäenpää - Pawhof’s Jonas Mest. Hyl.
Iris Minni - Fenix XXIV Mest. Hyl.


Luokka 4, 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
Seuranmestaruus Seniorit

1. Maija Rintamäki - Cast-Iron Mest. 0 62,38 0 27,56
2. Inka Häkki - Rivendell 0 52,06 0 29,93
3. Annika Muurinaho - Huulipuna Mest. 0 57,13 0 29,94
4. Senja Ulvinen - Amareto 4 54,41
5. Sanna Hartvik - Taktikko Mest. 4 57,78
6. Riikka Siikala - Alekziina 4 63,06
7. Arja Suomalainen - Elopeli Mest. 4 63,63
8. Mirva Oravasaari - Suvi Rols 8 64,66


Luokka 5 90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
1. Mirva Oravasaari - Viola 0 53,97 0 30,72
2. Iris Häkki - Rekviem III 0 44,41 4 33,65
3. Henna Mäenpää - Zidanne 0 57,47 4 40,72


Luokka 6 100cm arv.367.1(A2/A2) Avoin kaikille Myran jäsenille.
1. Henna Mäenpää - Zidanne 0 57,07 0 28,06
2. Maija Rintamäki - Cast-Iron 0 61,00 0 31,31


*******************************************************************

Tulokset 17.9.2016 1-tason estekilpailut

Luokka 1 puomiluokka 10cm arv. A.0. Avoin kaikille. Avustaja sallitaan.
1. Martta Oja-Nisula - Crofters Tick Tock KuRat 0
1. Viivi Kangasmäki - Alvari Myra 0
1. Ella YliLuoma - Mortymer Kars 0
1. Sanna Kujala - Kasperi Kuriton Myra 0
1. Riikka Tantarimäki - Tutun Jussi KuRat 0
1. Fiina Salo - Tilu-Rilla Myra 0
1. Iida Yli-Nisula - Polanka KuRat 0

Luokka 2 40cm arv. A.0. Avoin kaikille.
1. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra 0
1. Fanni Lahti - Justus Kars 0
1. Laura Punkari - Isaac King Myra 0
1. Nea-Lotta Mäkirinta - Iines LpR 0
1. Piia Hanhikoski - Preeria Myra 0
1. Laura Lampi - Ilo-Vokkeri LaRat 0
1. Ella Yliluoma - Mortymer Kars 0
1. Iris Minni - Fenix XXIV Myra 0
1. Emma Kallio - Ateena III Myra 0
1. Veera Heikkinen - Roosa Kars 0
1. Martta Oja-Nisula - Crofters Tick Tock KuRat 0
1. Riikka Tantarimäki - Tutun Jussi KuRat 0
13. Senja Ulvinen - Pectus Kingsice Myra 4
13. Viivi Kangasmäki - Alvari Myra 4
13. Laura Oikari - Ariadne SeRa 4
13. Iiris Kettula - Santteri Kars 4
Matilda Rusula - Trxy Myra Hyl.

Luokka 3 60cm arv. 367.1. Avoin kaikille.
1. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra 0 76.53 0 37.97
2. Julia Linnanmäki - Fest LaRat 0 65.09 0 38.25
3. Minttu Nertamo - Preeria IR 0 65.72 0 39.38
4. Katariina Ala-Äijälä - Viiser LaRat 0 69.10 0 39.41
5. Sanna Hartvik - Taktikko Myra 0 71.47 0 40.50
6. Rinja Pitkämäki - Bella LaRat 0 67.66 0 41.85
7. Matilda Rusula - Trxy Myra 0 70.88 0 43.15
8. Laura Lampi - Ilo-Vokkeri LaRat 0 66.75 0 44.75
9. Iris Minni - Vahinko Myra 0 70.34 0 46.37
10. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra 0 60.76 0 46.53
11. Marjo Saarikoski - Archibald Kars 0 75.88 0 48.00
12. Riikka Siikala - Alekziina Myra 0 84.72 0 48.22
13. Aino Järvinen - Amedijk's Ida IR 0 74.65 0 49.09
14. Anna Paavola - Sallin Sisu PePut 0 72.72 0 50.03
15. Laura Punkari - Isaac King Myra 0 76.29 0 50.56
16. Laura Oikari - Ariadne SeRa 0 77.00 0 53.41
17. Iris Minni - Fenix XXIV Myra 0 80.72 0 57.84
18. Mirella Vuolle - Mandatas SeRa 0 62.75 4 45.62
19. Arja Suomalainen - Elopeli Myra 0 75.84 4 50.00
20. Nea-Lotta Mäkirinta - Iines LpR 0 81.56 5 66.72
21. Sanna Hartvik - Kasperi Kuriton Myra 0 73.87 Kesk.
22. Fiina Salo - Ateena III Myra 0 78.00 Hyl.
23. Ida Hevonkoski - Cruella Myra 4 66.20
24. Heidi Teivaanmäki - Rio Fantastic Epur 4 72.74
25. Fanni Kallio - Leer Myra 4 78.03
26. Santra Salo - Tilu-Rilla Myra 4 78.06


Luokka 4 70-80cm arv.367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Julia Linnanmäki - Fest LaRat 0 59.15 0 35.37
2. Sanni Savela - Vandersell LaRat 0 72.38 0 37.78
3. Selina Seppälä - Marjanneke LehRa 0 54.44 0 38.69
4. Saija Rantala - Kampari KSR 0 68.68 0 39.85
5. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat 0 74.09 0 39.91
6. Heidi Teivaanmäki - Rio Fantastic Epur 0 75.15 0 42.09
7. Mirella Vuolle - Mandatas SeRa 0 57.66 0 43.13
8. Annika Muurinaho - Huulipuna Myra 0 64.09 0 43.40
9. Tytti Jokela - Unique 0 75.78 0 43.60
10. Marjo Saarikoski - Archibald Kars 0 75.10 0 45.84
11. Aino Järvinen - Amedijk's Ida IR 0 71.10 0 49.25
12. Anna Paavola - Sallin Sisu PePut 0 70.16 0 51.53
13. Sari Komsi - Kas Kas LaRat 0 73.07 4 41.09
14. Sanna Hatrvik - Taktikko Myra 0 74.57 4 47.03
15. Anna Lähdesmäki - Rotalli LaRat 0 79.16 4 52.40
16. Merina Leikkari - Rooke Rohkea 0 71.85 8 42.56
17. Rinja Pitkämäki - Bella LaRat 0 62.07 Hyl.
18. Inka Häkki - Rivendell Myra 4 74.97
19. Riikka Siikala - Alekziina Myra 4 75.10
20. Arja Suomalainen - Elopeli Myra 4 80.82
21. Katariina Ala-Äijälä - Viiser LaRat 8 69.78
22. Nicole Malmsten - Hagaby Edwy PeR Kesk.

Luokka 5 80cm arv.367.1 (A2/A2) Avoin kaikille.
1. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 0 75.50 0 38.97
2. Sanni Savela - Vandersell LaRat 0 71.09 0 40.34
3. Merina Leikkari - Rooke Rohkea IR 0 66.87 0 41.09
4. Tiia Mannila - Ritsikas JaRa 0 70.78 0 42.63
5. Veera Valli - Parkroe Henry IR 0 71.88 0 43.22
6. Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra 0 76.16 0 43.56
7. Inka Häkki - Rivendell Myra 0 71.53 0 45.69
8. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 0 67.41 0 45.91
9. Kira Pellinen - Temptation LaRat 0 69.63 0 47.47
10. Ellinor Rosendahl - Coco Chanel Korsholms 0 76.00 0 51.41
11. Anni Komsi - Dalton vd Stuyver MyRat 0 76.25 0 51.97
12. Jenni Peltola - Lex VD Windelsteen Z MyRat 0 68.09 0 52.31
13. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra 0 68.59 4 43.73
14. Saija Rantala - Kampari KSR 0 68.31 4 36.56
15. Senja Ulvinen - Amareto Myra 0 65.47 4 42.44
16. Sanna Ahtola - Fix LaRat 0 74.00 4 44.22
17. Tytti Jokela - Unique 4 68.09
18. Emma Järvinen - Eve's Lazylove IR 4 69.31
19. Essi Lauronen - Charly Brown TyyRa 4 71.85
20. Anna Lähdesmäki - Rotalli LaRat 4 74.69
21. Pinja Huhtamäki - Welodie MyRat 4 78.97
22. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat 8 69.16


Luokka 6 90cm arv.367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Pinja Huhtamäki - Welodie MyRat 0 67.09 0 38.13
2. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat 0 74.84 0 40.35
3. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 75.34 0 41.06
4. Sanna Ahtola - Fix LaRat 0 73.47 0 42.68
5. Kira Pellinen - Temptation LaRat 0 70.32 0 54.16
6. Maija Rintamäki - Cast-Iron Myra 0 78.09 4 46.00
7. Tarja Huhtala - Casparant Mood He-Ra 0 69.28 4 49.53
8. Natalia Peltokangas - Gin Tonic PeRa 0 74.22 4 56.03
9. Tiia Latvala - Potter Epur 4 62.63
10. Tiia Mannila - Ritsikas JaRa 4 74.34
11. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 4 77.21
12. Isabella Sjöblom - Masha VH 4 79.47
13. Anni Komsi - Dalton vd Stuyver MyRat 4 85.22
14. Essi Lauronen - Still-Hof Mocca TyyRa 5 92.50
15. Emma Järvinen - Eve's Lazylove IR 5 93.78
16. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 8 76.16
Selina Seppälä - Marjanneke LehRa Hyl.
Sanni Savela - Silvassin LaRat Hyl.
Ellinor Rosendahl - Coco Chanel Korsholms Hyl.


Luokka 7 100cm arv.367.1 (A2/A2) Avoin kaikille.
1. Isabella Sjöblom - Masha VH 0 63.56 0 44.28
2. Sini Ojala - Orlando He-Ra 0 63.81 0 44.54
3. Natalia Peltokangas - Candy Girl PeRa 0 69.38 0 47.47
4. Tapani Hölsömäki - Donna-Lena Kars 0 66.09 4 46.03
5. Natalia Peltokangas - Gin Tonic PeRa 0 70.47 4 54.44
6. Isabella Sjöblom - Hazelberg´s Morning Break VH 4 69.72
7. Tiia Latvala - Potter Epur 4 75.04
8. Minttu Nertamo - Calabria KS IR 8 71.12
9. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat 12 68.63
10. Tarja Huhtala - Casparant Mood He-Ra 16 87.59


Luokka 8 110cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Isabella Sjöblom - Hazelberg´s Morning Break VH 0 68.25 0 48.16
2. Minttu Nertamo - Calabria KS IR 0 67.66 8 45.69
3. Natalia Peltokangas - Candy Girl PeRa 4 69.25
4. Tapani Hölsömäki - Donna-Lena Kars 4 74.25
5. Sini Ojala - Orlando He-Ra 4 85.06

****************************************

Tulokset 1-taso esteratsastuskilpailut 6.5.2016

Luokka I ristikko-30cm arv. A.0.0. Avoin kaikille.
1.Jenna Kallioväli-Kitty Love Myra 0
1.Santra Salo-Tilu-Rilla Myra 0
3.Fiina Salo-Papu Myra 4
3.Emma Kallio-Leer Myra 4
Anniina Sjöblom-Jokimäen Julius LaRat Hyl.

Luokka II 55cm arv. A.0.0. Avoin kaikille.
1.Jenna Kallioväli-Kitty Love Myra 0
1.Minttu Nertamo-Preeria IR 0
1.Ada Minni-Vahinko Myra 0
1.Heidi Sjöblom-Soolo II LaRat 0
1.Maija-Riikka Pellikka-Tintin Muskotti Epur 0
6.Pia-Marika Ojala-Cougar Carrera LehRa 4
7.Santra Salo-Tilu-Rilla Myra 8

Luokka III 65cm arv.A.0.0. Avoin kaikille.
1.Olivia Sjöblom-Munsboro Granard VH 0
1.Minttu Nertamo-Preeria IR 0
3.Kiia-Sofia Puumala-Grey storm LehRa 4
3.Pia-Marika Ojala-Cougar Carrera LehRa 4
3.Maija-Riikka Pellikka-Tintin Muskotti Epur 4
6.Heidi Sjöblom-Soolo II LaRat 8
Ada Minni-Vahinko Myra Hyl.

Luokka IV 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Kiia-Sofia Puumala-Grey storm LehRa 0 57.12 0 33.44
2.Iris Häkki-Rivendell Myra 0 55.00 0 34.43
3.Olivia Sjöblom-Munsboro Granard VH 0 68.38 0 40.57
4.Emilia Pasanen-Marchwood Hardy Epur 0 62.22 0 41.38
5.Mirva Oravasaari-Viola Myra 0 53.19 0 43.15
6.Tanja Loukasmäki-Goldens IR 0 72.60 0 58.84
7.Tiia Latvala-Potter Epur 0 62.41 4 53.90
8.Mirva Oravasaari-Suvi Rols Myra 4 64.25
9.Henna Mäenpää-Zidanne Myra 4 70.82
10.Nita Pellinen-Well done candy Larat 4 80.31

Luokka V 90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Henna Mäenpää-Zidanne Myra 0 62.18 0 34.66
2.Nita Pellinen-Well done candy Larat 0 57.66 0 39.75
3.Sini Ojala-Orlando He-Ra 0 63.15 0 39.85
4.Emilia Pasanen-Marchwood Hardy Epur 0 61.85 0 42.15
5.Mirva Oravasaari-Viola Myra 0 61.34 4 38.19
6.Iris Häkki-Rivendell Myra 0 60.03 4 43.25
7.Tiia Latvala-Potter Epur 0 57.56 4 45.68
Iris Minni-Blarichta Myra Hyl.

Luokka VI 100/110/120/130cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1.Sini Ojala-Orlando He-Ra 0 62.72 0 42.03 100cm
2.Veera Valli-Parkroe Henry IR 0 54.60 0 42.37 100cm
3.Nenna Mattsson-Cheyenne Prince Myrat 0 66.91 0 50.41 100cm
4.Nenna Mattsson-Cheyenne Prince Myrat 0 64.07 0 53.59 110cm
5.Laura Norja-Continjo K.H. LaRat 0 61.34 4 39.71 120cm
6.Laura Norja-Continjo K.H.LaRat 4 58.06 110cm
7.Janika Lehtinen-Zidoc Larat 4 62.91 100cm
Iris Minni-Blarichta Myra Hyl. 100cm
Inka Hjelt-Cerly LaRat Hyl. 120cm
Inka Hjelt-Cerly LaRat Hyl. 130cm


































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































Tulokset 1-taso esteratsastuskilpailut
6.5.2016 Luokka
I ristikko-30cm arv. A.0. Avoin
kaikille. 1. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra 0 1. Santra Salo - Tilu-Rilla Myra 0 3. Fiina Salo - Papu Myra 4 3. Emma Kallio - Leer Myra 4 Anniina Sjöblom - Jokimäen Julius LaRat Hyl. Luokka
II 55cm arv. A.0. Avoin kaikille. 1. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra 0 2. Minttu Nertamo - Preeria IR 0 3. Ada Minni - Vahinko Myra 0 4. Heidi Sjöblom - Soolo II LaRat 0 5. Maija-Riikka Pellikka - Tintin Muskotti Epur 0 6. Pia-Marika Ojala - Cougar Carrera LehRa 4 7. Santra Salo - Tilu-Rilla Myra 8 Luokka
III 65cm arv.A.0. Avoin kaikille. 1. Olivia Sjöblom - Munsboro Granard VH 0 2. Minttu Nertamo - Preeria IR 0 3. Kiia-Sofia Puumala - Grey storm LehRa 4 4. Pia-Marika Ojala - Cougar Carrera LehRa 4 5. Maija-Riikka Pellikka - Tintin Muskotti Epur 4 6. Heidi Sjöblom - Soolo II LaRat 8 7. Ada Minni - Vahinko Myra Hyl. Luokka
IV 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin
kaikille. 1. Kiia-Sofia Puumala - Grey storm LehRa 0 57.12 0 33.44 2. Iris Häkki - Rivendell Myra 0 55.00 0 34.43 3. Olivia Sjöblom - Munsboro Granard VH 0 68.38 0 40.57 4. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 0 62.22 0 41.38 5. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 53.19 0 43.15 6. Tanja Loukasmäki - Goldens IR 0 72.60 0 58.84 7. Tiia Latvala - Potter Epur 0 62.41 4 53.90 8. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra 4 64.25 9. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 4 70.82 10. Nita Pellinen - Well done candy Larat 4 80.31 Luokka
V 90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin
kaikille. 1. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 0 62.18 0 34.66 2. Nita Pellinen - Well done candy Larat 0 57.66 0 39.75 3. Sini Ojala - Orlando He-Ra 0 63.15 0 39.85 4. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 0 61.85 0 42.15 5. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 61.34 4 38.19 6. Iris Häkki - Rivendell Myra 0 60.03 4 43.25 7. Tiia Latvala - Potter Epur 0 57.56 4 45.68 8. Iris Minni - Blarichta Myra Hyl. Luokka
VI 100/110/120/130cm arv. 367.1(A2/A2)
Avoin kaikille. 1. Sini Ojala - Orlando He-Ra 0 62.72 0 42.03 100cm 2. Veera Valli - Parkroe Henry IR 0 54.60 0 42.37 100cm 3. Nenna Mattsson - Cheyenne Prince Myrat 0 66.91 0 50.41 100cm 4. Nenna Mattsson - Cheyenne Prince Myrat 0 64.07 0 53.59 110cm 5. Laura Norja - Continjo K.H. LaRat 0 61.34 4 39.71 120cm 6. Laura Norja - Continjo K.H. LaRat 4 58.06 110cm 7. Janika Lehtinen - Zidoc Larat 4 62.91 100cm Iris Minni - Blarichta Myra Hyl. 100cm Inka Hjelt - Cerly LaRat Hyl. 120cm Inka Hjelt - Cerly LaRat Hyl. 130cm















































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































Tulokset 1-taso esteratsastuskilpailut
6.5.2016 Luokka
I ristikko-30cm arv. A.0. Avoin
kaikille. 1. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra 0 1. Santra Salo - Tilu-Rilla Myra 0 3. Fiina Salo - Papu Myra 4 3. Emma Kallio - Leer Myra 4 Anniina Sjöblom - Jokimäen Julius LaRat Hyl. Luokka
II 55cm arv. A.0. Avoin kaikille. 1. Jenna Kallioväli - Kitty Love Myra 0 2. Minttu Nertamo - Preeria IR 0 3. Ada Minni - Vahinko Myra 0 4. Heidi Sjöblom - Soolo II LaRat 0 5. Maija-Riikka Pellikka - Tintin Muskotti Epur 0 6. Pia-Marika Ojala - Cougar Carrera LehRa 4 7. Santra Salo - Tilu-Rilla Myra 8 Luokka
III 65cm arv.A.0. Avoin kaikille. 1. Olivia Sjöblom - Munsboro Granard VH 0 2. Minttu Nertamo - Preeria IR 0 3. Kiia-Sofia Puumala - Grey storm LehRa 4 4. Pia-Marika Ojala - Cougar Carrera LehRa 4 5. Maija-Riikka Pellikka - Tintin Muskotti Epur 4 6. Heidi Sjöblom - Soolo II LaRat 8 7. Ada Minni - Vahinko Myra Hyl. Luokka
IV 80cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin
kaikille. 1. Kiia-Sofia Puumala - Grey storm LehRa 0 57.12 0 33.44 2. Iris Häkki - Rivendell Myra 0 55.00 0 34.43 3. Olivia Sjöblom - Munsboro Granard VH 0 68.38 0 40.57 4. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 0 62.22 0 41.38 5. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 53.19 0 43.15 6. Tanja Loukasmäki - Goldens IR 0 72.60 0 58.84 7. Tiia Latvala - Potter Epur 0 62.41 4 53.90 8. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra 4 64.25 9. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 4 70.82 10. Nita Pellinen - Well done candy Larat 4 80.31 Luokka
V 90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin
kaikille. 1. Henna Mäenpää - Zidanne Myra 0 62.18 0 34.66 2. Nita Pellinen - Well done candy Larat 0 57.66 0 39.75 3. Sini Ojala - Orlando He-Ra 0 63.15 0 39.85 4. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 0 61.85 0 42.15 5. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 61.34 4 38.19 6. Iris Häkki - Rivendell Myra 0 60.03 4 43.25 7. Tiia Latvala - Potter Epur 0 57.56 4 45.68 8. Iris Minni - Blarichta Myra Hyl. Luokka
VI 100/110/120/130cm arv. 367.1(A2/A2)
Avoin kaikille. 1. Sini Ojala - Orlando He-Ra 0 62.72 0 42.03 100cm 2. Veera Valli - Parkroe Henry IR 0 54.60 0 42.37 100cm 3. Nenna Mattsson - Cheyenne Prince Myrat 0 66.91 0 50.41 100cm 4. Nenna Mattsson - Cheyenne Prince Myrat 0 64.07 0 53.59 110cm 5. Laura Norja - Continjo K.H. LaRat 0 61.34 4 39.71 120cm 6. Laura Norja - Continjo K.H. LaRat 4 58.06 110cm 7. Janika Lehtinen - Zidoc Larat 4 62.91 100cm Iris Minni - Blarichta Myra Hyl. 100cm Inka Hjelt - Cerly LaRat Hyl. 120cm Inka Hjelt - Cerly LaRat Hyl. 130cm

Tulokset 24.1.2016 1-tason estekilpailut
Seuranmestarit 2015
Juniorit:
1. Iris Häkki - Rivendell
2. Senja Ulvinen - Amareto
3. Mirva Oravasaari - Viola
Seniorit:
1. Emma Alkio - Amareto
2. Sanna Hartvik - Alekziina
Luokka 1 40-50cm arv. 367.1(A2/A2)
Fiina Salo - Papu Myra Hyl.
Ada Minni - Vahinko Myra
Luokka 2 60cm arv. 367.1(A2/A2)
1. Fiina Salo - Ateena Myra 0 38,13 0 34,72
2. Piia Hanhikoski - Leer Myra 0 43,71 0 38,75
3. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra 0 43,47 0 38,97
4. Emma Alkio - Crespo Myra 0 44,65 0 39,68
5. Annika Muurinaho - Leer Myra 0 44,37 0 43,71
6. Sanna Kujala - Fantasy Figaro Myra 0 43,34 4 40,41
7. Santra Salo - Trxy Myra 4 53,53
Ada Minni - Vahinko Myra
Luokka 3 70-80cm arv. 367.1(A2/A2) luokassa ratkottiin samalla Myran mestaruudet 2015 junioreissa ja senioreissa
1. Iris Häkki - Rivendell Myra 0 38,56 0 28,41
2. Senja Ulvinen - Amareto Myra 0 36,07 0 29,62
3. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 37,10 0 33,63
4. Emma Alkio - Crespo Myra 0 41,75 0 37,29
5. Inka Häkki - Rivendell Myra 0 41,47 0 37,56
6. Emma Alkio - Amareto Myra 4 39,84
7. Sanna Hartvik - Alekziina Myra 4 42,07
8. Santra Salo - Fantasy Figaro Myra 4 63,44
Iris Minni - Blarichta Myra
Luokka 4 90cm arv. 367.1(A2/A2)
1. Mirva Oravasaari - Viola Myra 4 37,94
Tulokset 1-taso kouluratsastuskilpailut 23.1.2016
Seuranmestaruudet:
Minijunnut:
1. Fiina Salo - Papu
Juniorit:
1. Iris Häkki - Rivendell
2. Piia Hanhikoski - Leer
3. Inka Häkki - Rivendell
Seniorit:
1. Sanna Hartvik - Alekziina
2. Margareta Tauriainen - Leer
3. Emma Alkio - Amareto
Luokka 1 Aikuisohjelma 2002, Avoin kaikille
1. Sanna Hartvik - Taktikko Myra 122 pist. 58,10 %
2. Fiina Salo - Papu Myra 121,5 pist. 57,86 %
Luokka 2 K.N. Special 2009, Avoin kaikille
1. Sanna Hartvik - Alekziina Myra 159 pist. 63,60 %
2. Emma Alkio - Crespo Myra 148,5 pist. 59,40 %
3. Margareta Tauriainen - Leer Myra 147 pist. 59 %
4. Iris Häkki - Rivendell Myra 146 pist. 58,40 %
4. Emma Alkio - Amareto Myra 146 pist. 58,40 %
6. Piia Hanhikoski - Leer Myra 145 pist. 58 %
7. Pirjo Esala - Rhubin Myra 140,5 pist. 56,20 %
8. Inka Häkki - Rivendell Myra 138,5 pist. 55,40 %
9. Sanna Kujala - Fantasy Figaro Myra 134 pist. 53,60 %
10. Santra Salo - Fantasy Figaro Myra 133 pist. 53,20 %
Tuomarina Taina Mansikkamäki




**********
Tulokset 12.9.2015 1-tason estekilpailut
Luokka 1 puomi-ristikko arv. A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Piia Hanhikoski - Huulipuna Myra 0 Hyl
b) Avoin kaikille
1. Laura Punkari - Isaac King Myra 0 0
2. Maija-Riikka Pellikka - Viiking Epur 0 4
3. Neea Korkonen - Stuifduins Julian LaRat 4
3. Tapani Hölsömäki - Käpyharjun-Tuuli Kars 4
Luokka 2 40cm arv. A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Fanni Kallio - Leer Myra 0 2
2. Fiina Salo - Papu Myra hyl
b) Avoin kaikille
1. Laura Punkari - Isaac King Myra 0 0
1. Neea Korkonen - Stuifduins Julian LaRat 0 0
1. Nicole Malmsten - Hagaby Edwyn PeR 0 0
1. Julia Linnanmäki - Kampraatti LaRat 0 0
1. Tapani Hölsömäki - Käpyharjun-Tuuli Kars 0 0
6. Riikka Siikala - Pauwhof´s Jonas Myra 4
6. Maija-Riikka Pellikka - Viiking Epur 4
6. Heta Korkonen - Värkin Tähti LaRat 4
6. Mirva Oravasaari - Suvi Rols Myra 4
Luokka 3 60cm arv. A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Santra Salo - Fantasy Figaro Myra 0 0
1. Ada Minni - Leer Myra 0 0
3. Senja Ulvinen - Huulipuna Myra 0 4
3. Sanna Kujala - Fantasy Figaro Myra 0 4
b) Avoin kaikille
1. Minttu Nertamo - Preeria Myra 0 0
2. Maiju Pasto - Nemunas LaRat 0 0
3. Mirva Orsavasaari - Viola Myra 0 0
4. Sofia Jokinen - Android GB Myra 0 0
5. Rinja Pitkämäki - Vaya LaRat 0 0
6. Veera Valli - Cinnamon's Zumba IR 0 0
7. Heta Korkonen - Värkin Tähti LaRat 0 0
8. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat 0 0
9. Jenni Olli - Ciri O´Grove IR 0 0
10. Matleena Mikkilä - Thule 0 0
11. Milla Kultti - Viki-Välk Sera 0 0
12. Julia Linnanmäki - Kampraatti LaRat 0 0
13. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat 0 0
14. Katariina Ala-Äijälä - Fest LaRat 0 0
15. Ilona Mäki - Amaretto LaRat 0 0
16. Nicole Malmsten - Hagaby Edwyn PeR 0 4
16. Petra Isotalo - Kirschelane LaRat 0 4
18. Anna Lähdesmäki - Cuantigos LaRat 0 8
19. Katariina Ala-Äijälä - Pokemon LaRat 0 hyl
20. Matleena Mikkilä - Nordas 4
20. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra 4
20. Salla Kallionalusta - Nordas LaRat 4
20. Salla Kallionalusta - Gupito LaRat 4
24. Ida Hevonkoski - Cruella Myra 8
Suvi Paavola - Klockas Emir IR
Luokka 4 80cm arv.A.1.1.
a) Avoin Hevoshullu kisaan osallistuville
1. Riikka Siikala - Crespo Myra 0 0
b) Avoin kaikille
1. Inka Häkki - Rivendell Myra 0 0
1. Rinja Pitkämäki - Vaya LaRat 0 0
1. Veera Valli - Cinnamon's Zumba IR 0 0
1. Sanni Savela - Fest LaRat 0 0
5. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0 4
5. Anna Lähdesmäki - Pokemon LaRat 0 4
5. Sanni Savela - Cuantigos LaRat 0 4
5. Emilia Pasanen - Marchwood Hardy Epur 0 4
5. Sandra Niemi - Biafur Sera 0 4
5. Sonja Holm - Cast-Iron Myra 0 4
5. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat 0 4
12. Matleena Mikkilä - Thule LaRat 0 8
13. Sofia Jokinen - Android GB Myra 4
13. Ilona Mäki - Amaretto LaRat 4
13. Maiju Pasto - Gupito LaRat 4
13. Amanda Nygård - De Almendra VH 4
13. Nina Korkeamäki - Prometheus LaRat 4
13. Milla Kultti - Viki-Välk Sera 4
20. Petra Isotalo - Kirschelane LaRat 8
21. Ida Hevonkoski - Cruella Myra hyl
Suvi Paavola - Klockas Emir IR
Henna Mäenpää - Zidanne Myra
Luokka 5 90cm arv.367.2 (A2/A2) Avoin kaikille
1. Iris Häkki - Rivendell Myra 0 57,34 0 34,56
2. Sonja Holm - Cast-Iron Myra 0 55 0 37,19
3. Nita Pellinen - Well Done Candy LaRat 0 56,74 0 37,53
4. Camilla Koivula - La Sierra Myra 0 58,59 0 37,87
5. Amanda Nygård - De Almendra VH 0 58,96 0 38,06
6. Sini Ojala - Orlando Kars 0 60,94 0 39,85
7. Hanna-Kaisa Lukkarinen - Konforte KaRs 4 79,06
8. Sandra Niemi - Biafur Sera 8 57,25
Emilia Pasanen Marchwood Hardy Epur hyl
Iris Minni - Blarichta Myra hyl
Henna Mäenpää - Zidanne Myra
Jennika Raja-aho - Shakiira AR
Luokka 6 100cm arv.367.2 (A2/A2) Avoin kaikille
1. Nita Pellinen - Well Done Candy LaRat 0 57,56 0 35,82
2. Hanna-Kaisa Lukkarinen - Konforte KaRs 0 59,78 0 39,38
3. Camilla Koivula - La Sierra Myra 0 57,86 0 40
4. Iris Minni - Blarichta Myra 0 64,97 0 40,63
5. Sini Ojala - Orlando Kars 4 60,35
6. Minttu Nertamo - Calabria KS Myra 8 70,56
7. Ilona Mäki - Dreendiela YH LaRat 8 72
Karoliina Seppelvirta - Flandrija Epur hyl
Silja Hyvönen - Goldstunde F VH Juxschot kesk
Jennika Raja-aho - Shakiira AR
Luokka 7 110cm arv.367.2 (A2/A2) Avoin kaikille
1. Ilona Mäki - Dreendiela YH LaRat 0 60 8 48,82
2. Silja Hyvönen - Goldstunde F VH Juxschot 0 61,6 hyl

Tulokset 5.9.2015 1-tason koulukilpailut

Luokka 1, Hevoshullu luokat.  Avoin vain ratsastuskoulun oppilaille opetushevosilla.

Fiina Salo- Papu, Keskitaso                                                  Myra                  27 Tähteä

Fanni Kallio- Pectus Kingsize, Keskitaso                              Myra                  22 Tähteä

Piia Hanhikoski- Huulipuna, Vaikea                                      Myra                  22 Tähteä

Emma Kallio -Leer, Helppo                                                   Myra                  21 Tähteä

Santra Salo- Amareto, Vaikea                                              Myra                  21 Tähteä

Luokka 2, Aikuismerkinohjelma 2010, avoin kaikille.

1. Sanna Hartvik Alekziina Myra 66%

2. Paula Lehtisaari Ein Enternal Love IR 60,60%

3. Henna Mäenpää Pauwhof's Jonas Myra 60,20%

4. Emma Alkio Crespo Myra 59%

5. Minttu Nertamo Preeria Myra 57,20%

6. Noora Turppa Sweet Ruby Kars 54,40%

7. Santra Salo Amareto Myra 51,80%

8. Senja Ulvinen Pectus Kingsize Myra 51,40%


Luokka 3, K.N.Special 2009, avoin kaikille

1. Sanna Hartvik Alekziina Myra 63%

2. Essi Kojonen Källbackas Farfalla Kars 61,80%

3. Tarja Marttila Cuantigos LaRat 61,40%

4. Nina Korkiamäki Prometheus LaRat 61,20%

5. Elina Peltoniemi Danette LaRat 60,40%

6. Ilona Mäki Dreendiela LaRat 60,20%

7. Paula Lehtisaari Ein Enternal Love IR 59%

8. Ilona Mäki Uljassin LaRat 58,80%

9. Heidi Sjöblom Soolo II Kars 58%

10. Minttu Nertamo Preeria Myra 57,60%

11. Sanni Savela Cuantigos LaRat 56,80%

12. Emma Alkio Crespo Myra 55,80%

13. Ulla Nivukoski Neiti Eversti Myra 54,20%

14. Matleena Mikkilä Fest LaRat 54,20%

15. Noora Turppa Sweet Ruby Kars 53,80%

16. Riikka Siikala Leer Myra 53,20%


Luokka 4, Helppo A:10 2011, avoin kaikille

1. Milla Kojonen Merlin III Kars 57,40%

**************************************************************************************************************

Tulokset 13.6.2015
Luokka I     40cm arv. A.0.0 Avoin kaikille.
1. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra 0
1. Niina Koski - Vanity Fairy Fionnuala Epur 0
1. Laura Punkari - Isaac King Myra 0
1. Fiina Salo - Ateena Myra 0
1. Tiia Latvala - Potter Epur 0
1. Santra Salo - Fantasy Figaro Myra 0
1. Tanja Karjalainen - Cordelie Epur 0
1. Mirella Vuolle - Mandatas SeRa 0
1. Katariina Ala-Äijälä - Porsche LaRat 0
10. Rinja Pitkämäki - Estrella LaRat 4
10. Ada Minni - Vallu Myra 4
10. Piia Hanhikoski - Leer Myra 4
13. Katariina Ala-Äijälä - Pokemon LaRat Hyl.
Luokka II    60cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat 0 40.78 0 25.97
2. Noora Mannila - Foxi JaRa 0 46.38 0 26.15
3. Linda Yli-Ketelä - Mafioso LehRa 0 49.50 0 27.31
4. Sofia Jokinen - Android GB Myra 0 51.59 0 27.75
5. Elina Peltoniemi - Lamaze LaRat 0 56.56 0 28.03
6. Nora Latvala - Sametar E.S.Riding club 0 52.22 0  28.10
7. Ida Övergaard - Sky III Nurk 0 47.06 0 29.88
8. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra 0 59.16 0 31.69
9. Mari Kaipainen - Toris Kars 0 48.72 0 32.03
10. Lotta Övergaard - Pony Nurk 0 53.25 0 35.47
11. Jatta Vettenranta - Karpenteri KuRat 0 54.65 0 37.28
12. Tiia Latvala - Potter Epur 0 46.28 0 39.09
13. Anna Paavola - Sallin Sisu PePut 0 49.59 0 41.09
14. Senja Ulvinen - Ateena Myra 0 59.18 0 42.75
15. Ada Minni - Vallu Myra 0 52.78 0 49.81
16. Nea Keskinen - Kampraatti LaRat 0 47.18 4 23.75
17. Amanda Nygård - De Almendra VH 0 45.66 4 27.44
18. Anna Oravainen - Kampraatti Sera 0 45.00 4 27.57
19. Rinja Pitkämäki - Estrella LaRat 0 55.54 4 31.43
20. Essi Eronen - Fest LaRat 0 49.72 4 33.25
21. Annu Nurminen - Grafs Myra 0 62.37 4 33.53
22. Suvi Mäki - Calvados LaRat 0 48.35 4 44.91
23. Anna Lähdesmäki - Porsche LaRat 4 47.78
24. Linda Yli-Ketelä - Petrikan Penni LehRa 4 50.06
25. Mirella Vuolle - Mandatas SeRa 4 50.75
26. Riikka Siikala - Leer Myra 4 55.59
27. Ida Hevonkoski - Cruella Myra 4 74.09
28. Sanna Hartvik - Alekziina Myra 4 78.43
Heta Korkonen - Calvados LaRat Hyl.
Jemina Takala - Thule LaRat Hyl.
Pirjo Esala - Rhubin Myra Hyl.
Nina Niemi - Kankalon Rasmus Epur
Luokka III  70-80cm arv. ihanneaika Avoin kaikille.
1. Mari Kaipainen - Toris Kars 0 56,69
2. Sofia Jokinen - Android GB Myra 0 56,75
3. Sanni Savela - Fest LaRat 0 53,03
4. Jenna Valkama - Jade Epur 0 57,84
5. Veera Valli - Funkel Kassara 0 52,44
6. Elina Peltoniemi - Lamaze LaRat 0 52,03
7. Sofia Rantamäki - Elsassin LaRat 0 58,53
8. Anni Tyni - Pattaya LaRat 0 51,22
9. Salla Kallionalusta - Pattaya LaRat 0 51,00
10. Minttu Nertamo - Preeria Myra 1 50,41
11. Matleena Mikkilä - Thule LaRat 1 60,91
12. Anna Puska - Virturilla KuRat 2 64,19
13. Teresa Haveri - La Alcarida PRS 2 64.21
14. Amanda Nygård - De Almendra VH 2 43,94
15. Annu Nurminen - Grafs Myra 3 67,75
16. Tove Övergaard  - True One  Nurk 3 68,97
17. Oona Lähteenmaa - Double Dare AR 4 58,35
18. Elina Heinonen - Island's Arctica LaRat 5 61,78
19. Krista Mäki - Turbo LaRat 6 46,60
20. Virve Paavola - Cinnamon's Zumba IR 7 69,47
21. Linda Yli-Ketelä - Barlume Di Speranza LehRa 8 71,31
22. Sanna Mäenpää - Pokemon LaRat 8 73,16
23. Karoliina Seppelvirta - Lenny Epur 9 50,40
24. Juuso Hämeenniemi - Royal Esprit Carrus Järvi 9 60,88
25. Carola Kemppi - Centella GT VH 9 76,84
26. Sara Ojanperä - Orto 9 77,28
27. Noora Mannila - Foxi JaRa 12 74,88
28. Oona Lähteenmaa - Irish Pride AR 16 88,93
Ida Övergaard - Sky III Nurk Hyl.
Lotta Övergaard - Pony Nurk Hyl.
Henna Mäenpää - Calabria Myra Hyl.
Nora Latvala - Sametar E.S.Riding club Hyl.
Ida Hevonkoski - Cruella Myra Hyl.
Iris Minni - Huulipuna Myra Hyl.
Tiia Mannila - Rozalinda II JaRa Hyl.
Nina Niemi - Kankalon Rasmus Epur
Milla Haahka - Rosemary MyRat
Tanja Käpyaho - Karpenteri KuRat
Camilla Koivula - La Sierra Myra
Luokka IV  90cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Emma Järvinen - My Melody IR 0 57,12 0 32,63
2. Susann Klemets  - Pollander Nurk 0 68,62 0 40,78
3. Anna Puska - Virturilla KuRat 0 68,16 0 45,31
4. Terhi Winter - Inesota Epur 0 58,37 0 47,31
5. Tapani Hölsömäki - Donna-Lena Kars 0 62,4 0 54,28
6. Mari Kari - Pepita IV LaRat 0 61,55 4 35,53
7. Sini Ojala - Orlando Kars 0 63,25 4 38,31
8. Jaana Luoma - Lucky Laptop LaRat 4 59,62
9. Teresa Haveri - La Alcarida PRS 4 75,6
10. Sara Ojanperä - Dextro Energy Z 4 79,56
11. Linda Yli-Ketelä - Bearwood Kingman LehRa 4 79,88
12. Tove Övergaard - True One  Nurk 4 85,41
13. Karoliina Seppelvirta - Lenny Epur 8 55,16
14. Linda Yli-Ketelä - Sallin Sisu LehRa 8 61,87
15. Carola Kemppi - Centella GT VH 8 72,56
16. Oona Lähteenmaa - Irish Pride AR 12 82,59
Minttu Nertamo - Preeria Myra Hyl.
Tiia Mannila - Rozalinda II JaRa Hyl.
Jenna Valkama - Jade Epur Hyl.
Viliina Porthan - Turbo Epur Hyl.
Elina Heinonen - Island's Arctica LaRat Hyl.
Juuso Hämeenniemi - Royal Esprit Carrus Järvi Hyl.
Pilvi Järvinen - Charlie's Angel Hyl.
Iris Minni - Blarichta Myra Hyl.
Päivi Liimatainen - Rinkki IR
Sara Ojanperä - Orto
Marika Fingerroos - Faust VII SiRu
Camilla Koivula - La Sierra Myra
Milla Haahka - Rosemary MyRat
Emma Järvinen  - Eve's Lazybeat IR
Päivi Liimatainen - Cemekka IR
Luokka V   100cm arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
1. Riina Vainionpää - Celestesia Järvi 0 62,02 0 31,19
2. Alexandra Nylund - Brooklyn VB VH 0 59,81 0 31,78
3. Sara Ojanperä - Dextro Energy Z 0 58,29 0 33,66
4. Mari Kari - Pepita IV LaRat 0 62,21 4 32,31
5. Emma Järvinen  - My Melody IR 0 55,88 4 35,15
6. Tarja Strömdahl - Independence IR 0 62,37 Hyl.
7. Jaana Luoma - Lucky Laptop LaRat 4 56,5
8. Linda Yli-Ketelä - Bearwood Kingman LehRa 4 58,78
9. Tapani Hölsömäki - Donna-Lena Kars 4 61,91
10. Sini Ojala - Orlando Kars 4 76,78
11. Kitty Koivula - Freezia Myra 4 93,25
12. Susann Klemets  - Pollander Nurk 8 81,78
Pilvi Järvinen - Charlie's Angel Hyl.
Iris Minni - Blarichta Myra Hyl.
Päivi Liimatainen - Cemekka IR
Päivi Liimatainen - Rinkki IR
Luokka VI  110cm tai sitä suurempi arv. 367.1(A2/A2) Avoin kaikille.
110cm
1. Susanna Villanen - Quick-Rose Epur 0 62.15 0 35.49
2. Susanna Villanen - Grand gru d'o Epur 0 67.03 0 40.59
3. Riina Vainionpää - Celestesia Järvi 4 60.94
4. Alexandra Nylund - Brooklyn VB VH Hyl.
5. Kitty Koivula - Freezia Myra Hyl.
Tove Övergaard - Casaletto  Nurk
120cm
Tove Övergaard - Casaletto  Nurk

Estekilpailut 16.11.2014 Tulokset

Luokka 1 Hevoshullu Taitoesteratsastus Ristikko/40cm/60cm/ 80cm

Kaikki luokkaan osallistuneet palkittiin Hevoshullu palkinnoin.

Aliina Paavola- Papu    Ristikko     PePut

Piia Hanhikoski - Ateena III    Ristikko     Myra

Santra Salo - Leer    Ristikko     Myra

Senja Ulvinen - Pectus Kingsize    40cm     Myra

Riikka Siikala - Leer             60cm     Myra

 

Luokka 2, 50cm 367.1 Avoin kaikille. Seuranmestaruus

1. Henna Mäenpää - Pauwhof's Jonas Myra 0 33,75 0 25,56 Kultaa

2. Sofia Jokinen - Android GB         Myra 0 41,25 0 25,87

3. Inka Häkki - Rivendell Myra 0 43,68 0 28,28 Hopeaa

4. Henna Mäenpää - Olga Myra 0 55,09 0 28,91

Taru Hopeavuori - Hopi Myra 0 44,47 0 33,41        Pronssia

Iris Minni - Fenix Myra 0 46,41 0 33,62

Sanna Hartvik - Alekziina Myra 0 48,96 0 34,34

Eija Minni - Fenix Myra 0 54,16 0 35,69

Sanna Kujala - Ateena III Myra 0 42,72 4 37,94

Ida Hevonkoski - Cruella           Myra 4 50,66

 

Luokka 3, 65cm, 367.1, avoin kaikille. Seuranmestaruus

1. Sofia Jokinen - Huulipuna Myra 0 38,25 0 26,13         

2. Sofia Jokinen - Android GB Myra               0 41,47            0 26,50          Kultaa

3. Ida Hevonkoski - Cruella                   Myra               0 44,97            0 31,94          Hopeaa

Jenna Kallioväli - Fantasy Figaro          Myra                0 47,63            0 32,78          Pronssia

Mirva Oravasaari - Viola                       Myra           0 40,03             4 28,41

Emma Alkio - Amareto                         Myra                 0 48,72          4 35,73

Minttu Nertamo - Preeria                      Myra                 4 40,10

Ada Minni - Fantasy Figaro                  Myra                 4 50,69

Henna Mäenpää- Pauwhof's Jonas        Myra                  Hyl.

 

Luokka 4, 80cm, 367.1, avoin kaikille Seuranmestaruus

1. Elina Hopeavuori- Calabria                        Myra                  0 45,28               0 25,28

2. Minttu Nertamo - Preeria                           Myra                  0 41,35               0 26,53             Kultaa

3. Iris Minni - Blarichta                          Myra               0 40,37             0 27,16          Hopeaa

Iris Häkki - Rivendell                                      Myra                  0 43,97                4 36,59           Pronssia

Mirva Oravasaari - Viola                                Myra                  4 40,00

Sofia Jokinen - Huulipuna                     Myra             Hyl.

 

Luokka 5, 90-120 367.1 Avoin kaikille. valinnainen hyppykorkeus, ilmoita korkeus kun ilmoittaudut.

Iris Minni - Blarichta                              Myra             90cm             0 37,06          0 28,34

 

Kiitos kaikille!

***************************

Tulokset 15.11. Mäki- Pohdossa ratsastetuista Kouluratsastuksenharjoituskilpailuista.

 

Luokka 1 Hevoshullun taitoratsastusluokka

                                                                                                                                   Pisteet

1. Piia Hanhikoski - Lady Susette Myra Keskitaso 25,5

2. Senja Ulvinen -Pectus Kingsize Myra Keskitaso 24,5

3. Santra Salo- Lady Susette Myra Keskitaso 23

3. Matti Holkkola - Ateena III Myra Keskitaso 23

Essi Kalliomäki - Huulipuna Myra Keskitaso 22

Fiina Salo -Leer Myra Helppo 22

Fanni Kallio - Ateena III Myra Helppo 21

Elli Holkkola - Papu Myra Helppo 20

Aliina Paavola- Papu PePut Keskitaso  17

 

Luokka 2 Perusmerkinkouluohjelma 1997

                                                              Pisteet

1. Fanni Lahti - Justus Kars 79

2. Aada Korpi - Ateena III Kars 76,5

Hilda Itäniemi - Leara II Kars 76

Sanna Kujala - Leer Myra 75,5  
Kultaa ja vv- pokaalin voittaja

Taru Hopeavuori - Calabria Myra Kesk
Hopea

                                                         

Luokka 3 Helppo C:2 2000              

                                                 Pisteet        Prosentit   

1. Minttu Nertamo - Preeria Myra 143,5 65,23                  Kultaa

2. Henna Mäenpää - Pauwhof's Jonas Myra 143 65                        Hopeaa

3. Sanna Hartvik - Alekziina Myra 138 62,72

Ida Hevonkoski - Cruella Myra 137 62,27                  Pronssia

Riikka Siikala - Leer Myra 135 61,59

Henna Mäenpää - Olga Myra 134 60,91

Ada Minni - Fantasy Figaro Myra 121 55,23

inka Häkki - Rivendell Myra 119 54,09                  
VV- pokaalin voittaja

Jenna Kallioväli -Huulipuna Myra 115 52,27

Sofia Jokinen - Android GB Myra Kesk.

 

Luokka 4 Helppo B:0 2009

                                                      Pisteet        Prosentit  

1. Sanna Hartvik - Amareto                              Myra                  166,5                  66,60

2. Sofia Jokinen - Amareto                                Myra                  163,5                  65,4

3. Emma Alkio - Fantasy Figaro                        Myra                  162                      64,80                  Kultaa

Minttu Nertamo - Preeria                                       Myra                  161                      64,4                    
VV- pokaalin voittaja

Iris Häkki - Rivendell                                              Myra                  155,5                  62,20                  Hopeaa

Sanna Hartvik - Tuuletuike                                     Myra                  153,5                  61,40                  Pronssia

Iris Minni - Fenix                                                     Myra                  149,5                  59,80

Elina Hopeavuori - Calabria                                     Myra                  144                      57,60

Eija Minni - Fenix                                                    Myra                  126,5                  50,60

 

 

Kiitos kaikille kökkäläisille, ratsastajille, katsojille ja avustajille.

**************************************************

Estekilpailut 6.9.2014 Tulokset:
Luokka 1, ristikko-50cm 367.1 avoin kilpailu- uraansa aloitteleville ratsukoille (Villeveikon pokaalin osakilpailu1 Ö. taso) 
Lähti 9, sijoittui 3
1. Henna Mäenpää Joonas Myra 0/0 33.93
2. Sanna Kujala - Lassi Myra 0/0 44.15
3. Iris Minni - Fenix  Myra 0/0 47.90
4. Riikka Siikala- Lassi Myra 0/0 48.10
5. Sofia Jokinen- Android GB   Myra 0/4 38.38
6. Sanni Savela - Sleepy SeRa 0/4 41.00
7. Senja Ulvinen - Iivari Myra 0/4 58.20
8. Eija Minni - Fenix Myra hyl.
9. Katariina Ala- Äijälä- Petteri  IR hyl.
Kilpailujen ulkopuolella
Katariina Ala- Äijälä- Jasu IR 0/0 69.84
Luokka 2, 60-70cm,367.1 avoin kaikille (Villeveikon pokaalin osakilpailu1 C. taso)
Lähti 12, sijoittui 4
1. Matleena Mikkilä - Kampraatti LaRat 0/0.32.25
2. Minttu Nertamo - Preeria Myra 0/0 33.10
3. Inka Häkki - Riki Myra 0/0 34.72
3. Nina Anttila- Sheherazade Raisa Epur 0/0 34.72
5. Sanni Savela - Sleepy SeRa 0/0 38.03
6. Marge Tauriainen - Reino Myra 0/0 51.25
7. Sofia Rantamäki- Kamaraatti Green Card 0/4 36.47
8. Sofia Jokinen - Android GB Myra 0/4 39.72
9. Jenna Kallioväli - Reino Myra 4 56.66
10. Nina Korkeamäki - Mortymer Larat 4 63.75
11. Henna Mäenpää- Joonas Myra 4  82.45
12. Jenni Pekkanen - Vandersell SeRa Hyl.
Luokka 3, 70-80cm, 367.1, avoin kaikille (Villeveikon pokaalin osakilpailu1 B. taso)
Lähti 8, sijoittui 3
1. Matleena Mikkilä - Leedi Larat 0/0 30.15
2. Minttu Nertamo - Preeria Myra 0/0 31.50
3. Iris Minni - Blarichta Myra 0/0 32.14
4. Iris Häkki - Riki Myra 0/0 32.38
5. Nina Korkeamäki - Samu Larat 0/0 32.44
6. Sanna Lahdensuo - Samu  0/0 33.15
7. Jenni Pekkanen Vandersell SeRa 4 42.03
8. Alexandra Nylund - Exotic VH Hyl.
Luokka 4, 80-90cm, 367.1, avoin kaikille (Villeveikon pokaalin osakilpailu1 A. taso)
Lähti 3, sijoittui 1
1. Sanna Lahdensuo - Leppälän Temuli 4  44.47
2. Alexandra Nylund Brooklyn VB VH 4 67.25
3. Kaisa Lampimäki - Crespo LehRa  Hyl.
Luokka 5, 90-120 367.1 Avoin kaikille. valinnainen hyppykorkeus, ilmoita korkeus kun ilmoittaudut. 
Lähti 10, sijoittui 3
1. Iris Minni - Blarichta MyRa 90cm 0/0 28.97
2. Sanna Lahdensuo - Samu 100cm 0/0 31.10
3. Ilona Mäki - Dreendiela YH SeRa 100cm 0/0 33.54
4. Terhi Winter - Inesota Epur 100cm 0/0 40.06
5. Terhi Winter - Inesota Epur 90cm 0/4 35.50
6. Kaisa Lampimäki- Crespo LehRa 90cm 0/4 62.09
7. Ilona Mäki - Dreendiela YH SeRa 90cm 0/8 51.62
8. Janika Lehtinen - Zidoc LaRat 120cm 4 42.41
9. Alexandra Nylund - Brooklyn VH 115cm 4 54.75
10. Janika Lehtinen - Zidoc LaRat 110cm 8 46.03
Kiitos kaikille kilpailijoille, katsojille ja kökkäläisille.
Tulokset Harjoituskilpailuista 3.8.2014
Luokka I Puomi-ristikko, korkeus "kymppi"
1. Katariina Ala-Äijälä - Petteri IR 0
1. Laura Punkari - Popsu Myra 0
1. Sofia Jokinen - Android GB Myra 0
1. Katariina Ala-Äijälä - Jasmin IR 0
5. Katariina Ala-Äijälä - J.R Gabriel IR 4
5. Jenna Kallioväli - Sweet Ruby Myra 4
Luokka II 50-60cm
1. Inka Häkki - Rivendell Myra 0
1. Nina Korkeamäki - Mortymer LaRat 0
1. Sofia Jokinen - Android GB Myra 0
1. Minttu Nertamo - Preeria Myra 0
1. Matleena Mikkilä - Ako LaRat 0
1. Jenni Tuokko - Emilla MS SeRa 0
1. Jenni Pekkanen - Vandersell SeRa 0
8. Henna Mäenpää - Pauwhof´s Jonas Myra 4
8. Sofia Rantamäki - Kampraatti 4
10. Mirella Vuolle - Mandatas SeRa 8
11. Ilona Mäki - Elli SeRa 12
Jenna Kallioväli - Sweet Ruby Myra Hyl.
Nea Keskinen - Samu SeRa Hyl.
Luokka III 70-80cm
1. Mirva Oravasaari - Viola Myra 0
1. Nina Korkeamäki - Mortymer LaRat 0
1. Iris Minni - Blarichta Myra 0
1. Ilona Mäki - Dreendiela YH SeRa 0
1. Maija-Riikka Pellikka - Pikku-Jätkä Epur 0
1. Nina Korkeamäki - Samu LaRat 0
7. Karoliina Seppelvirta - Djamilla Epur 4
7. Minttu Nertamo - Preeria Myra 4
7. Meiju Tiainen - Jogy-Boy Nurk 4
7. Jenni Pekkanen - Vandersell SeRa 4
7. Pasi Turtio - Latiina Myra 4
7. Anni Mäntyharju - Lacertta IR 4
13. Matleena Mikkilä - Ako LaRat 8
13. Mirella Vuolle - Mandatas SeRa 8
Emma Vehniä - Big Braveheart Epur Hyl.
Piia Seppäkoski - Inkkari SK LehRa Hyl.
Luokka IV 90cm
1. Maija-Riikka Pellikka - Pikku-Jätkä Epur 0
1. Iris Häkki - Rivendell Myra 0
1. Liisa Lähdesmäki - Silvassin LaRat 0
1. Iris Minni - Blarichta Myra 0
1. Maija-Riikka Pellikka - Rannan Ruhtinas Epur 0
1. Riina Vainionpää - Celestesia Järvi 0
1. Terhi Winter - Inesota Epur 0
1. Sini Ojala - Orlando Kars 0
9. Mirva Oravasaari - Viola Myra 4
9. Nenna Mattson - Cheyenne Prince MyRat 4
9. Pasi Turtio - Latiina Myra 4
9. Liisa Lähdesmäki - Elsassin LaRat 4
9. Maija-Riikka Pellikka - Romeon Poju Epur 4
14. Meiju Tiainen - Jogy-Boy Nurk 8
14. Päivi Liimatainen - Rinkki IR 8
Karoliina Seppelvirta - Djamilla Epur Hyl.
Piia Seppäkoski - Inkkari SK LehRa Hyl.
Ilona Mäki - Dreendiela YH SeRa Hyl.
Luokka V 100-120cm
100cm
1. Maija-Riikka Pellikka - Romeon Poju Epur 0
1. Nenna Mattson - Cheyenne Prince MyRat 0
1. Riina Vainionpää - Celestesia Järvi 0
1. Sini Ojala - Orlando Kars 0
6. Arja Suomalainen - Laura IV Myra 4
6. Liisa Lähdesmäki - Elsassin LaRat 4
10. Päivi Liimatainen - Rinkki IR 8
Lotta Hemminki - Lupi's Quipalo Epur Hyl.
110cm
1. Janika Lehtinen - Zidoc LaRat 0
6. Kira Pellinen - Munsboro Sargent  LaRat 4
10. Arja Suomalainen - Laura IV Myra 8
Lotta Hemminki - Lupi's Quipalo Epur Hyl.
120cm
6. Kira Pellinen - Munsboro Sargent  LaRat 4
Janika Lehtinen - Zidoc LaRat Hyl.
********************************************************************************************************************
Tulokset seuraestekilpailut 10.5.2014
Luokka 1 50-60cm  Arv. A.1.0.
Inka Häkki - Leer Myra 0
Virve Paavola - Klockas Jasmine IR 0
Satu Autio - Telma IR 0
Taru Hopeavuori - Preeria Myra 0
Inka Häkki - Rivendell Myra 0
Henna Mäenpää - Pauwhof's Jonas Myra 0
Riikka Siikala - Leer Myra 0
Ada Minni - Fantasy Figaro Myra 0
Jere Kakkuri - Jonas Narva Lpr 0
Eveliina Ranto - Eve's Lazylove IR 0
Jenna Kallioväli - Ateena III Myra 0
Nita Pellinen - Rigma LaRat 0
Johanna Punkari - Prella Myra 0
14  Viliina Porthan - Turbo Epur 4
14  Senja Ulvinen - Fantasy Figaro Myra 4
Luokka 2 70cm  Arv. 367.1.
Starttasi 19, sijoittuu 5
Sofia Jokinen - Huulipuna Myra 0   44.71 0   37.87
Alexandra Haglund Roderica FäR 0   50.50 0   38.34
Alexandra Haglund Brisandro FäR 0   47.31 0   40.72
Matias Ventälä - Hattrick Otis JaRa 0   51.84 0   41.94
Iris Häkki - Huulipuna Myra 0   44.16 0   42.31
Maija-Riikka Pellikka - Rannan Ruhtinas Epur 0   46.09 0   45.84
Hanna-Mari Viitala - Tillara Kars 0   44.63 0   46.93
Arja Suomalainen - Latina Myra 0   48.25 0   48.19
Karoliina Piri - Rekviem III Epur 0   46.28 0   48.65
10  Mirva Oravasaari - Viola Myra 0   46.65 0   48.97
11  Krista Keski-Heikkilä - Seven O´Seven Carrus AR 0   56.60 0   56.12
12  Johanna Punkari - Prella Myra 0   51.87 0   59.09
13  Jere Kakkuri - Jonas Narva Lpr 0   34.12 4   36.32
14  Maarit Rintanen - Samantra Epur 0   47.44 4   37.66
15  Nita Pellinen - Rigma LaRat 0   45.35 4   43.34
16  Minttu Nertamo - Preeria Myra 0   47.88 4   44.35
17  Terhi Winter - Inesota Epur 0   48.06 4   54.84
18  Satu Autio - Telma IR 0   55.78 4   57.41
19  Viliina Porthan - Turbo Epur 8   57.71
Luokka 3 80cm  Arv. 367.1.
Starttasi 23, sijoittuu 6
Elina Hopeavuori - Capri Myra 0   48.44 0   36.12
Matias Ventälä - Hattrick Otis JaRa 0   45.47 0   36.28
Alexandra Haglund - Roderica FäR 0   46.25 0   37.06
Iris Häkki - Rivendell Myra 0   48.40 0   38.72
Alexandra Haglund Brisandro FäR 0   45.69 0   39.22
Maarit Rintanen - Samantra Epur 0   47.66 0   41.72
Elisa Fors - Patent IR 0   43.69 0   41.75
Sanna Hartvik - Tuulen Tuike Myra 0   53.50 0   42.41
Minttu Nertamo - Ateena III Myra 0   49.43 0   42.93
10  Kaisa Ilmonen - Bungee de Rouet LaRat 0   49.28 0   43.72
11  Lotta Saari - Hurmurin Loppi Epur 0   45.13 0   44.25
12  Ella Peltonen - Windy Twinkle KuRat 0   50.62 0   45.53
13  Terhi Winter - Inesota Epur 0   47.41 0   46.28
14  Kitty Koivula - Sierra Myra 0   50.78 0   50.59
15  Krista Keski-Heikkilä - Seven O´Seven Carrus AR 0   44.97 4   43.57
16  Netta Karilainen - Great Looking ÄMR 0   40.66 4   50.47
17  Maija-Riikka Pellikka - Rannan Ruhtinas Epur 0   46.50 4   51.16
18  Matias Ventälä - Formula JaRa 0   42.72 Hyl.
19  Mirva Oravasaari - Viola Myra 4   40.85
20  Hanna-Mari Viitala - Tillara Kars 4   48.44
21  Arja Suomalainen - Latina Myra 4   49.60
22  Karoliina Piri - Rekviem III Epur 8   55.03
23  Iris Minni - Crespo Myra   Hyl.
Luokka 4 90cm  Arv. 367.1.
Starttasi 10, sijoittuu 3
Elina Hopeavuori - Capri Myra 0   49.10 0   38.53
Ella Peltonen - Windy Twinkle KuRat 0   53.88 0   38.87
Ansa Tynjälä - Joko Ono H Epur 0   45.59 0   39.66
Elina Hopeavuori - Hopis Myra 0   44.50 0   40.56
Elisa Fors - Patent IR 0   44.34 0   44.56
Lotta Saari - Hurmurin Loppi Epur 0   46.50 0   48.94
Netta Karilainen - Great Looking ÄMR 0   41.41 4   38.47
Matias Ventälä - Formula JaRa 4   61.88
Kaisa Ilmonen - Bungee de Rouet LaRat 4   70.75
10  Kitty Koivula - Sierra Myra 4   75.13
Luokka 5 100cm  Arv.367.1.
Starttasi 2, sijoittuu 1
Ansa Tynjälä - Joko Ono H Epur 0   43.68 0   41.31
Tarleena Raatikainen - Cedric Epur 0   54.06 0   46.88
Luokka 6 110cm A.2.0
Starttasi 1, sijoittuu 1
Tarleena Raatikainen - Cedric Epur 0   48.37

*************************************************************

Tulokset esteharjoituskilpailuihin 29.9.2013
Luokka I 40-50cm
1. Jenna Kallioväli - Sheila II Myra 0
1. Henna Mäenpää - Pauwhof`s Jonas IR 0
1. Inka Häkki - Olga Myra 0
1. Jenna Kallioväli - Ilona Myra 0
5. Arja Suomalainen - Latiina  Myra 4
6. Sofia Jokinen - Pectus Kingsize Myra 8
7. Ada Minni - Fantasy Figaro Myra hyl.
Luokka II 50-60cm
1. Iris Minni - Graziano Myra 0
1. Inka Häkki - Rivendell Myra 0
1. Henna Mäenpää - Pauwhof`s Jonas IR 0
1. Sirpa Kallioväli - Ruby Myra 0
1. Arja Suomalainen - Latiina Myra 0
1. Riikka Tantarimäki - Cemekka IR 0
7. Sofia Jokinen - Lassi Myra 4
7. Serafia Keski-Valkama - Emma III AR 4
5. Minttu Nertamo - Ateena Myra hyl.
Luokka III 70-80cm
1. Iris Häkki - Rivendell Myra 0
1. Iris Minni - Graziano Myra 0
1. Serafia Keski-Valkama - Emma III AR 0
1. Sanna Hartvik - Huulipuna Myra 0
1. Sanna Hartvik - Fantasy Figaro Myra 0
6. Päivi Liimatainen - Cemekka IR 4
6. Janika Välkkilä - Lolo II VaaRat 4
Luokka IV
90cm
1. Janika Välkkilä - Lolo II VaaRat 0
1. Maija Rintamäki - Pegasus III Myra 0
1. Suvi Jussinmäki - Fair Armani Kars 0
100cm
1. Tarleena Raatikainen - Cedric EPUR 0
1. Sonja Holm - Calais Myra 0
6. Maija Rintamäki - Pegasus III Myra 4
6. Suvi Jussinmäki - Fair Armani Kars 4
110cm
8. Tarleena Raatikainen - Cedric EPUR 8
8. Sonja Holm - Calais Myra 8

Tulokset koulukilpailuista 22.9.2013

 

Luokka1 Hevoshullun taitoratsastusluokka.

3 eritasoista ohjelmaa joista vaikeimmasta mahdollisuus saada vähemmän pisteitä.

·        Sanna kujala- ateena 23pistettä

·         Inka Häkki- olga 23 pistettä

·         Sofia Jokinen- pectus kingsize 23pistettä

·         senja ulvinen - ateena 21 pistettä

·         Aliina paavola - olga 21 pistettä

·         Santra salo - Leer 19 pistettä

·         Ada Minni - Fantasy Figaro 16 pistettä.

Luokan ulkopuolella inka häkki ja iris minni.

 

Luokka 2 Helppo C:2

1.       1. Iris Häkki- Rivendell 8,18%

2.      2.  Sanna Hartvik- Huulipuna 65,68%

3.      3.  Mari Kaipainen - Kamoon 62,73%

4.       4. Sanna Hartvik - Tuulentuike 62,27%

5.       5. Mari Kaipainen - Toris 61.36%

6.      6.  Emma Alkio - Crespo 61,14%

7.      7.  Ulla Nivukoski - Neiti Eversti 60,45%

8.       8. Taru Paananen- Donnawetta 60,23%

9.      9.  Jaana Holkkola- Leer 60%

10.  10.  Sofia Jokinen- Leer 60%

11.   11. Henna Mäenpää- Pawhof's Jonas 59,09%

12.   12. Marika Punkari - Dolle Mina-s 56,14%

13.  13.  Minttu Nertamo - Ateena 55%

 

Luokka 3 Helppo B:0

1.       1. Sanna Hartvik- Fantasy Figaro 63,80%

2.      2.  Iris Minni - Graziano 58,20%

3.       3. Paula Esala- Rhubin 57%

4.       4. Emma Alkio- Crespo 56%

5.       5. Taru Paananen - Donnawetta 56%

6.       6. Marika Punkari- Dolle Mina-s 55,40%


***************************************************************************************************************************

Harjoituskilpailut 15.6.2013

Tulokset

Luokka I Puomi-Ristikko

1.Taru Hopeavuori - Ilona  0vp

1. Henna Mäenpää - Pauwhof`s Jonas  0vp

1. Sofia Jokinen - Oskari  0vp

1. Martta Oja-Nisula - Oskari 0vp

1. Laura Punkari - Popsu  0vp

Luokka II 50-60cm

1. Sofia Jokinen - Ateena 0vp

1. Inka Häkki - Ilona 0vp

1. Mirva Oravasaari - Dissu 0vp

1. Henna Mäenpää - Pauwhof`s Jonas 0vp

1. Inka Häkki - Rivendell 0vp

1. Sari Mäkelä - Indian Ilonka 0vp

1. Miina Köykkä - Preeria 0vp

1.Eveliina Kiviranta - Eno-Matti 0vp

1. Emmiina Korte - Utun Ero 0vp

1. Elina Hopeavuori - Capri 0vp

1. Marika Punkari - Miina 0vp

12. Minttu Nortamo - Ateena 8vp

    Iris Minni - Graziano Hyl.

Luokka III 70-80cm

1. Mirva Oravasaari - Dissu 0vp

1. Iris Minni - Graziano 0vp

1. Kira Pellinen - Munsboro Sargent 0vp

1. Suvi Jussinmäki - Fair Armani 0vp

1. Miina Köykkä - Preeria 0vp

1. Eveliina Kiviranta - Eno-Matti 0vp

1. Kirsi Sojanto - Amareto 0vp

8. Hanna- Mari Viitala - Tillara 4vp

9. Elina Hopeavuori - Reino 16vp

  Iris Häkki - Rivendell hyl.

Luokka IV 90cm

1. Suvi Jussinmäki - Fair Armani 0vp

2. Kira Pellinen - Munsboro Sargent 4vp


******************************************************************


Harjoituskilpailut 11.5.2013


Tulokset










Luokka I 10cm



1. Sofia Jokinen - Pocahontas IV Myra 0
1. Inka Häkki - Olga Myra 0
1. Emilia Julin - Nelson Epur 0
1. Marika Punkari - Dolle Mina-S Epur 0
1. Elina Hopeavuori - Capri Myra 0
6. Jennica Lattunen - Vekun Valte Epur 4
6. Taru Hopeavuori - Ilona Myra 4

Veera Valli - Winnie Wii IR  







Luokka II 50-60cm



1. Mirva Oravasaari - Dissu Myra 0
1. Iris Häkki - Rivendell Myra 0
1. Minttu Nertamo - Ateena Myra 0
1. Kira Pellinen - Munsboro Sargent Larat 0
1. Elina Hopeavuori - Capri Myra 0
1. Marika Punkari - Dolle Mina-S Epur 0
1. Jenna Kallioväli - Ateena Myra 0
8. Eva Märsylä - Nelson Epur 4

Iris Minni - Graziano Myra Hyl.

Inka Häkki - Ilona Myra Hyl.

Jennica Lattunen - Vekun Valte Epur Hyl.

Sofia Jokinen - Huulipuna Myra Hyl.

Veera Valli - Winnie Wii IR  













Luokka III 70-80cm



1. Iris Häkki - Rivendell Myra 0
1. Kaisa Klemola - Mattilan Falconella Kars 0
1. Kira Pellinen - Munsboro Sargent Larat 0
1. Johanna Punkari - Lindros Myra 0
1. Emma Vehniä - Thief of Hearts Epur 0
1. Maija Rintamäki - Pegasus III Myra 0
1. Terhi Winter - Inesota Epur 0
1. Tuomas Virrankoski - Midsummer Amour Epur 0
1. Tarja Huhtanen - Casparant Mood Kars 0
10. Hanna-Kaisa Lukkarinen - Wawrzon Kars 4
11. Elina Hopeavuori - Fantasy Figaro Myra 12







Luokka IV









1. Emma Vehniä - Thief of Hearts Epur 0    90cm
1. Tuomas Virrankoski - Midsummer Amour Epur 0    90cm
1. Susanna Villanen - Grand Cru D´o Epur 0  100cm
4. Sonja Holm - Calais Myra 4    90cm
4. Krista Keski-Heikkilä - Bearwood Kingman AR 4    90cm
4. Sonja Holm - Calais Myra 4  100cm
7. Kaisa Klemola - Mattilan Falconella Kars 8   90cm
7. Johanna Punkari - Lindros Myra 8   90cm
7. Maija Rintamäki - Pegasus III Myra 8   90cm
7. Krista Keski-Heikkilä - Bearwood Kingman AR 8  100cm

Tarja Huhtanen - Casparant Mood Kars Hyl.  90cm